Listopad 26, 2015 at 1:04 pm

Trening i konsekwencja

Trening i konsekwencja

Te małe człowieki to nie mają lekko. Jeszcze dobrze nie wyjdą na ten świat, a tu po tej stronie czeka już na nie ogrom oczekiwań, zadań i egzaminów do zdania.

Świat w postaci ciotek, wujków, babć, znajomych znajomych, i tych mniej znajomych z niecierpliwością wyczekuje i zapytuje o postępy w kolejnych treningach. Zacznijmy od treningu ssania i wydalania. Czy dobrze się przystawia, czy zjada i się najada? Czy ilość kupek odpowiada, ilości podjętych skutecznie na cycu/butelce posiłków? Czy bardzo mu się ulewa? A może się przejada? Bo ciotki stryjecznej syn to on od tego refluksu się nabawił…

Jeszcze dobrze nie nabędzie tej umiejętność, a już kluczowe dla pożycia całej rodziny jest szkolenie z samodzielnego zasypiania, i to najlepiej we własnym łóżeczku. Nie daj boże się skusić na noszenie i tulenie, bo niechże się przyzwyczai do tej rodzicielskiej słabości i uległości, wykorzystywać będzie, a jak! Dokładnie jak kuzynki stryjka Marka zięć…

Potem kluczowe dla rozwoju i postępu motoryki jest przygotowanie do obrotów, siedzenia, pełzania i raczkowania, wstawania, chodzenia, biegania… Bo dziadek od strony babci, to jak miał dziesięć miesięcy, jak siedział, tak wstał, i on to musi po tym pra przodku mieć mocne geny.

Zaprawy w chwytaniu, łapaniu, podnoszeniu, celowaniu, wrzucaniu, obracaniu, wyciąganiu, pchaniu i targaniu, to kolejna lista ćwiczeń do codziennych praktyk i treningów. Ty koniecznie musisz codziennie, odpowiednio go stymulować…!

Zanim się oglądniesz, zaczną padać pytania czy już trwa poligon odstawiania od piersi? Bo jak nie zaczniesz teraz, to jak ciocia Halinka wpakujesz się i uwięzisz na lata. Laaata! Poza tym kto to widział, żeby karmić piersią kilkulatka?

Jak już zrzucisz dziecko z piersi, to szykuj się na batalie ćwiczebne o smoczek. Bo zgryz, bo zęby, bo to nieestetyczne, i gdzie taka duża dziewczynka ze smoczkiem?

Te matki, i ci ojcowie, to też nie mają lekko. Jeszcze dobrze tych człowieków małych nie przywołają na ten świat, a już słyszą: konsekwencja! Najważniejsza jest konsekwencja!

I zdobywanie kolejnych sprawności.

Specjalizacja w przewijaniu, doktorat w żywieniu dzieci, profesura w grach i zabawach na dywanie z wykorzystaniem dostępnych domowych akcesoriów, sprawność w ubieraniu siebie i dziecka na czas. Spróbuj zapuścić się w tym konsekwentnym szkoleniu i podnoszeniu sobie kwalifikacji, a zaraz usłyszysz, że jaki trener, taki wychowanek. Wszak za wyniki i kolejne postępy twojego dziecka odpowiadać będziesz ty. Że nie dopilnowała, że za późno na nocnik posadziła, że tych zup nie gotowała, że za mało stymulowała, za mało mówiła, bajki w tv puszczała, zamiast je opowiadać, że nie rysowała, nie wymyślała kreatywnych gier i zabaw, nigdy dość i nic a nic się nie starała.

Ze wszystkich treningów świata mój ulubiony, którego się podejmuję, i w którym się ćwiczę, i doskonalę nieustająco, to trening czułości i rozpieszczania. Uprawiam go codziennie, bez poświęceń, ale za to bardzo konsekwentnie. Trening i konsekwencja! Trzymajcie się tego. Byle konsekwentnie.

0 likes Ta Która Wie , U Eleganckich # , , , , , ,
Podziel się: / / /
 • Najlepsze są te komentarze o wykorzystywaniu… Sześciotygodniowe maleństwo, które WYMUSZA noszenie, tulenie i kochanie… I moje ukochane porównywanie: mój syn nigdy nie miał owianej grozą kolki, a przecież „chłopcy zawsze mają” więc jak płakał z JAKIEGOKOLWIEK powodu moja babcia zwykła sugerować kolkę. Albo roztaczanie wizji koszmaru z wyrzuceniem smoczka, a tu zonk, Rysiek smoczka nie chciał absolutnie i nagle temat się urywa ;] zdawałoby się, że ludzie już dzisiaj wiedzą, że każdy człowiek – każde dziecko – każdy rodzic jest kompletnie inny i należy im się indywidualne podejście.
  Ja to bardzo konsekwentnie łamię swoje wszystkie ustalone wcześniej zasady 😛 dziecko weryfikuje, nie ma co.

  • hahaha dokładnie, ja też przestałam już planować, i zastanawiać się co i jak, i martwić na zapas, wiem, że nie przygotuję, i nie wyćwiczę Fra na każdą okoliczność, że on zawsze będzie o jeden scenariusz przede mną, jedyne w co go mogę zaopatrzyć: to poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa, które pomogą mu ogarną się w każdej, zwłaszcza tej „niećwiczonej” sytuacji

 • Alicja

  Tak, zgadzam się, że trening i konsekwencja rządzą. Ja konsekwentnie trenuję się we wsłuchiwaniu się w potrzeby mojego bobasa i odczytywaniu body lengłicz, bo póki co dyspozycje wydaje niewerbalnie oraz konsekwentnie mam gdzieś co gadają inne ludzie o moim rozpieszczonym niemowlaku. Pozdrowienia dla wszystkich konsekwentnych matek 😉

  • Tak też i wyglądają nasze treningi 🙂 Poza tym z biegiem konsekwentnego i już prawie wyczynowego treningu, zaczęłam się także uodparniać na komentarze i opinie innych, wychodzę z założenia, że ja i mój sub trener, czyli mąż, wiemy najlepiej czego i kiedy i jak potrzebuje nasze dziecko, to ono pisze scenariusze 🙂

   ps. witaj w gronie moich czytelniczek Alicjo 🙂

Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

To nasza ostatnia noc wśród ogrodów Siedem Ogrodów
Ależ nam będzie brakować tej zieleni. Kwiatów i ziół na wyciągnięcie reki. Kogutów budzących nas rano na zmianę z dziećmi. Kur i gęsi, królików, i tych zawsze głodnych baranów. Kotów czających się i czule łaszących. Psów pilnujących drogi i ścieżek. Tych zapachów łąk, pól i lasów.

No wszystkiego nam będzie brakować. 🏡🍃🌾🌿🌲🚴‍♀️🐦🐈🐏🐓🐥🐇⚘🌿🌾🌲🐕
... See MoreSee Less

View on Facebook

Zabawa od rana 🌳🌲🌹☘🍀👬👭👫🌲🏡🥀🍀🌾 Siedem Ogrodów

#7ogrodów #childhoodunplugged #kidsjustwannahavefun #wakacjenawsi #wildchildhood #LordFra #TadeuszMajowy #worldoflittles
... See MoreSee Less

View on Facebook

Macie ochotę na mały wieczorny spacer po Siedem Ogrodów?
🌲🌳🍀🌿🍃🥀🌹🌷🌲🌳☘🍀

Więcej oczywiście na #Instastories na naszym profilu na IG: www.instagram.com/5razones_by_pau_elegancka/
... See MoreSee Less

View on Facebook

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress