5razones.pl

Styczeń 18, 2017 at 11:14 pm

Absurdalia, niebanalia, czyli gdzie najmilej przytulają w Krakowie

Absurdalia, niebanalia, czyli gdzie najmilej przytulają w Krakowie

Są miejsca, o których się mówi z duszą. A są też takie, o których można opowiadać: z sercem na talerzu. Piankami i malinką w kakałku, lentylką w gorącej czekoladzie, mleczną i puszystą pianą na kawie.

Absurdalia Cafe przytulają od momentu jak tylko wstąpi się w ich progi. Nastroju strzeże słoń Absurdaliusz, fotel-wspomnienie dziadzia Zygmusia, a przede wszystkim właścicielka – dobra wróżka tej kawiarni.

Przyznaję, że bardzo brakowało mi takiego miejsca w moim rodzinnym mieście. Przestrzeni takiej domowej, cieplutkiej, puchatej, gdzie będzie można przyjść z przyjaciółką, dzieckiem, psem czy też po prostu samemu, żeby rozsiąść się wygodnie i niespiesznie napić się kawy. Przestrzeni, która stanie się miejscem rzeczy niezwykłych, choć zwykłych, jak np. wymiana książek, warsztaty dziergania na drutach, spotkania z autorami książek (dla fanów bloga Szafa Tosi wspaniała wiadomość: w najbliższy piątek Julka, we własnej osobie odwiedzi Absurdalia).

 


Jeśli ktoś z Was kojarzy uroczy sklepik na Grodzkiej, o tej samej nazwie, z cudami i skarbami handmade’owymi, to to żaden zbieg okoliczności. Absurdalia – sklepik jeszcze do niedawna tam czaił się na turystów.

Teraz wszystkie perełki zostały przeniesione do lokalu kawiarni przy Brodzińskiego 6. Szczęśliwie dla mnie, bo to moje okolice 🙂

 

Absurdalia pierwszy raz z całą swoją mocą przytuliły mnie kiedy wpadłam tam z wietrznego spaceru z koleżanką. Długo zastanawiałyśmy się czym się rozgrzewać, ja poszłam w kakao z piankami, koleżanka w kakao z malinami. Rozpusty dopełniła pyszna tarta czekoladowa.

 

 

Drugie odwiedziny zaliczyliśmy w pełnym, smoczym gronie. Po plenerowej sesji, przegnani przez pierwszy noworoczny mróz zaszyliśmy się w Absurdaliach. Jak się prędko okazało, tego dnia nie tylko my tam znaleźliśmy schronienie przed mrozem i śniegiem. Kawiarnia bardzo szybko zapełniła się po brzegi. Zrobiło się przyjemnie tłoczno i gwarno, a taki klimat sprzyja spontanicznym spotkaniom. Nam było dane poznać Zosię i Zuzię i ich psiaka, który ganiał z Fra po całym lokalu. I co najmilejsze, nikomu ani dzieci, ani psiak nie przeszkadzały.

 


Jeśli i wy lubicie takie przytulne, kameralne kawiarenki, to nie macie wyjścia, koniecznie musicie odwiedzić Absurdalia i dać się przyjemnie przytulić.

PS. Info dla wszystkich mam. Absurdalia są przygotowane na najmłodszych. W kawiarni znajduje się malutki kącik dla dzieci z tipi, stoliczkiem, zabawkami, jest krzesełko do jedzenia, a w łazience przewijak. Do tego kuszące menu: kawa, kakao i czekolada z różnymi pysznymi dodatkami, różne herbatki, tarty na słodko i wytrawne. No jest przy czym się relaksować i nabierać mocy.

 

 

Tego mroźnego, choć miejscami i słonecznego dnia towarzyszyła nam wspaniała para fotografów: Ola i Łukasz z Pixel Heart. Przecioraliśmy ich i w szalonych warunkach atmosferycznych, i dali dzielnie radę i z dziećmi, i z psami (w sumie tego dnia Aburdalia odwiedziło aż 3 czworonogów), i w bieganiu po zaspach i przez zaspy. No czego się nie zrobi dla idealnego kadru.

0 likes Kraków nasz , Projekt łasicowanie # , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

14 hours ago

5razones

Lato latem, wakacje wakacjami... nie wiem jak u Was, ale u nas listy do świętego Mikołaja już narysowane 😂👌😅

PS. Kto zgadnie o czym marzy Franciszek?
... See MoreSee Less

View on Facebook

19 hours ago

5razones

Nawet taka gwiazda PINK potrzebuje l4... bo dzieci chore.

"I mother with everything I have whilst handling all the rest."

www.instagram.com/p/BmALVhblDhv/?taken-by=pink
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 days ago

5razones

My wciąż w trybie bardzo wakacyjnym i obowiązkowo na bosaka. 👣👣👣👣
Ale ja mam już szkice do nowych postów, i tu pytanie do Was: o czym najpierw chcecie przeczytać? 🤔

👣⛺
... See MoreSee Less

View on Facebook