Listopad 24, 2017 at 10:28 pm

Czyje jest to ciało?

Czyje jest to ciało?

Aśka, wprawdzie jako matka jest jedna, ale robi od rana do wieczora, i w nocy też, za miliony. Nosi, dźwiga, tuli, koi, kroi, miesza, składa, wyciąga, układa, rozwiesza, dźwiga, przekłada, i pokłada się też.

Magda uprawia kabaret zawodowo, choć prywatnie często nie jest jej do śmiechu. A przecież dla córek jest po prostu mamą jedyną, a nie umalowaną i wystrojoną Panią z kabaretu.

Julia to nieustająco doszkalająca się księgowa, z pasji wizażystka, po nocach rzeźbi fikuśne torty, i ciało. A jakże, że fikuśne. Multitaskowa zawodniczka.

Aga z Madźą sparowały się, jak dwie miski w koszu z źle dobraną bielizną. Na przykładzie swoich piersi, których nie krępują się pokazywać, inspirują do tego, żeby te najbardziej kobiece atrybuty pięknie i wygodnie ubrać.

Lidia to petarda, energia, w zdrowym ciele, nieposkromiony duch oraz dzikie serce. Codziennie ją znosi i ponosi, usiedzieć nie może, nawet, gdy zwalnia, to na pełnej mocy.

Co łączy te dziewczyny? To, że w przestworzach i odmętach internetu znalazł się ktoś, kto wypomniał im ich ciało, i sprowadził je tylko do wagi, parametrów: za duże, za małe, tłuste, obwisłe, szpetne, chude, marne, mało kobiece, blade, mizerne. Co więcej dowiedziały się, że to ciało choć ich, to tak nie koniecznie. Bo właścicielami ich ciał są ich mężowie, ojcowie, synowie i córki.

A co mężowie, partnerzy, ojcowie, co synowie i córki na to ich ciało?

Świeć ciałem jako przykładem

Aśka dowiedziała się, że matka powinna dawać dziecku przykład, a nie ważyć 100 kg. Wiadomo, matka ciałem dzieciom świeci przykładem. Co tam, że po łąkach i lasach, przez chaszcze i błota uprawia codzienny survival. No nie ta masa Joanno. Wstydź się przed synami swymi.

Kolorów ci trzeba

Magdzie wypomniano, że za chuda. Że za mizernie wygląda, i przecież umalować by się mogła. Jakiż z niej przykład wezmą córki. Na nic, że Magda od rana maluje i koloruje, ale kartki i zeszyty, to przecież jej twarz, taka blada i mizerna, jak ma córki nauczyć kobiecości? Popraw się Magdo, kolorów nabierz i tężyzny.

Żono moja, ciało moje

Julii to własny osobisty i bardzo dumny mąż pokazał, co w niej ceni najbardziej pisząc sobie w facebookowej dyskusji: w domu czeka na mnie najlepsze ciało! Co tam fakultety, szkolenia, kariery. Julia-ciało wizytówka męża: Poznajcie, żona moje, ciało moje, do usług moich.

Hate ich powszechny

Do dziewczyn z bloga Miski Dwie regularnie płyną skargi i zażalenia, że gdzie z tym brzuchem, tyłkiem, udem, gdzie te piersi? Co by na to twój ojciec powiedział? A chłopakowi to twoje świecenie tyłkiem w internecie nie przeszkadza? No właśnie chłopak nic nie mówi, tylko fotografuje, a ojca o zdanie nikt nie pyta. Czy jest coś w złego w akceptowaniu i po prostu lubieniu swojego ciała, takim jakie ono jest?

Plaża dostanie ode mnie takie ciało, jakie ja mam ochotę jej dać. A konkretnie takie.Zostałyśmy nominowane do wzięcia…

Opublikowany przez MiskiDwie – blog o dwóch biustach na 15 czerwca 2017

Uprzejmie donoszę, że jest cię za mało

Lidię upomniano, że ooo matko! Niechże pani trochę przytyje. I przypomniano jej także, że po porodzie było Lidii więcej, pełniej, piękniej. Nieważne, że Lidia się wybornie i zacnie czuje w swoim ciele wagi 60 kilogramów. Lidio – radzi i napomina stała czytelniczka – kochanego ciała (dla mężczyzny) nigdy za mało.

Łączy je ciało. Nie, że jedno wspólne. Każda ma swoje. Najnormalniejsze w świecie. W tej normalności zwykłe, choć przecież unikatowe w całej palecie dostępnych na tym świecie ciał. Nie jest ich ani za dużo, ani za mało. Jest ich w sam raz, wystarczająco. Jest je na tyle, na ile chcą, potrzebują, na ile im dobrze.

Ich ciała nie świecą przykładem, nie są manifestem, czyjąś własnością ani wizytówką. Są, co najwyżej lekcją życia. I miłości. Do siebie.

0 likes Ta Która Wie # , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Kiedy "bezpieczne meble dla dziecka" nabiera całkiem nowego znaczenia:

www.facebook.com/OjcowskaStronaMocy/videos/432905073806751/?hc_ref=ARSwUuf9S3mxbAKv4GmRjTOw-86rCZ...

Czy widzieliście już ten film, który jest częścią kampanii UNICEF z 2017 roku: uni.cf/2gpNQ0U (po angielsku).

Więcej przeczytacie u: Ojcowska Strona Mocy
... See MoreSee Less

Zwyczajni rodzice wybrali się z wizytą do sklepu meblowego po nowe meble dla swoich dzieci. Najnowsza linia mebli dla najmłodszych jednych zdziwiła, innych zszokowała, a kolejnych zatrwożyła. A...

View on Facebook

Jeśli czekacie na jakiś mój nowy tekst, to... spieszę donieść, a w tym doniesieniu to nawet się pochwalić, że już jest najnowszy wiosenny numer🤱🤱💐💐💐 Kwartalnik Laktacyjny 💐💐💐 🤱🤱

A w nim aż 3 teksty mojego autorstwa. ⭐️⭐️⭐️

Ktoś już czytał?

▶️Kwartalnik możecie czytać za darmo na całym świecie albo na platformie ISSUU:
bit.ly/KL12018

▶️albo pobrać w PDF na naszej stronie www:
bit.ly/KL12018www

W ramach ciekawostki: na okładce nasza czytelniczka ⭐️Magdalena z synem⭐️.
A sesja odbyła się w przepięknych wnętrzach Opera Krakowska
Za stylizację make up i fryzurę odpowiada nasza czytelniczka Marta Gawłowska hair stylist & make up artist, a zdjęcia wykonała Katarzyna Friedlein Fotografia
... See MoreSee Less

View on Facebook

W filmach często prężą muskuły grając superbohaterów.
Tymczasem prywatnie najlepiej odnajdują się w roli... taty.

Np. Jason Momoa zwykł o sobie mówić: #PapaBear

Zapraszam na "przegląd" fajnych facetów, którzy dopiero w domowych pieleszach, przy boku swoich żon, partnerek oraz dzieci czują się spełnieni. 5razones.pl/przeglad-super-heroes-roli-zycia/

Znaliście ich od takiej strony?
... See MoreSee Less

View on Facebook