Marzec 11, 2015 at 9:03 pm

Deseczka

Deseczka

Dzisiejszy trening dedykujemy ćwiczeniu o wdzięcznej nazwie, z angielska PLANK, z hiszpańskiego: LA PLANCHA, a po polsku: DESECZKA.

Stop, stop, stop! Wracać mi tu wszystkie, które się porozbiegały do schowków i pomieszczeń gospodarczych, celem wydobycia z ich czeluści deski do prasowania. Zostawić sprzęty domowe. Deseczką będziecie Wy! Tak, tak wy!

Deseczka to najbardziej uniwersalne, pilatesowe ćwiczenie świata. Fantastycznie rozgrzewa i angażuje tyle partii mięśni naszego ciała, że od samego patrzenia, czuję, że się zgrzewam i nabieram masy , krzepy.

Poniżej prezentuję zdjęcie i rysunek poglądowy (Źródło: Pilates Flamenco), żebyście mogły podpatrzeć, jak fachowo wykonywać deseczkę oraz żebyście wiedziały, co przy deseczce pracuje, tzn. które mięśnie, i gdzie dnia następnego należy się spodziewać zakwasów, jeśli to Wasz pierwszy deseczkowy trening.

deseczka

To skoro już wiecie jak?, to czas odpowiedzieć na pytanie, gdzie? i ile raz?. Bo jak się moje kochane i kochani okazuje, domowa krzątanina sprzyja uprawianiu deseczkowania. Jeśli Wasze najsłodsze na świecie dzieciątka rozpoczęły już swój trening związany z uczeniem się konsumpcji innej niż cyc lub flacha, to więcej niż pewne, że więcej marchewki, ziemniaczka, brokułka ląduje na podłodze, a nie w ich paszczy.
Tak, tak… czy już domyślacie, w którą stronę zmierza moja podpowiedź, gdzie i kiedy? Ano na podłodze, i to np. po posiłku maleństwa. Mamy takie dwa w jednym. I sobie posprzątamy i poćwiczymy.

To co my tu jeszcze w pionie lub siadzie robimy?! Paaaaadnij!!!

deseczka

I trzymaj. Face down! Trzymaj centrum. Hold! Mięśnie brzucha, pośladów napięte. Keep your body tensed! 1, 2, 3, 4, 5. Do you feel your arms work? Zbierz marcheweczki. 6, 7, 8, 9, 10. Ooo tam jeszcze widzę, że jest ziemniaczek. You can do this! 11, 12, 13, 14, 15. Tu, i tu jeszcze jakiś porzucony i rozsmarowany brokułek. Keep your balance! 16, 17, 18, 19, 20. Ej, no nie zapomnij, o tych smugach. Breath! Improve your flexibility! 21, 22, 23, 24, 25. Ech i chyba jeszcze tam, i tu resztki kaszki ze śniadanka Do you feel your abs work? 26, 27, 28, 29, 20. Wszystko wyzbierane, zmiecione, powycierane? Excellent!

Rozgrzana?!
To mam teraz fantastyczną wiadomość, deseczkę możesz wykonywać za każdym razem, gdy nadarzy się okazja, żeby posprzątać w parterze. Nie wymiguj się też od deseczki i sprzątania zabawek, skarpetek męża i innych atrakcji, jakie porozrzucali Ci po podłodze domownicy.

W twoim dzienniczku treningów możesz wpisać sobie +11 punkcików Flexibility i uwaga! Wpadło Ci pierwsze trofeum: Perfekcyjnej Pani Domu. Great!

Idź świętować, ale wróć tu jutro.

A jeśli trening Ci się podobał (nie ma opcji, żeby nie), to udostępnij, wydrukuj, nie zgub, powtarzaj, improve your flexibility, oddychaj, feel your power back! LET THE POWER COMBINE!


0 likes Baby Fat Killer # , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

8 hours ago

5razones

Chór:
W Bajkogrodzie poruszenie,
Mały Książę nie chce spać,
nie pomaga cycolenie, kołysanie,
ani luli luli laj…

Dobra Wróżka:
Może to przez ząbkowanie
Może brzuszek boli Go
Może zwykłe wydziwianie
Utul Matka Syna no

Matula Księciula:
Toż to chyba zębuliszcza,
co je Książę dzielnie wyciska…

Dobra Wróżka:
Zatem taka moja rada:
Niech Matula czule gada,
Niech Matula da gryzaka
Mrożonego… i buziaka!

Matula Księciula:
Takoż Matka postępuje,
Swego Księcia czule tuli i całuje,
A w łapki maleńkie wkłada gryzakule!

Głos z ciemności:
W Jelitowie wielka draka… oto znów nadciąga sraka!

Matula z ludu 1:
To i ja posłużę radą
Na Księżniczce testowaną
Co raz w Łodzi ocaliła
Matulinę załamaną.
Jeśli Księcia męczą zęby,
Lepiej będzie, gdy mu damy
Nie gryzaki, nie buziaki,
Lecz do ssania palec Mamy…

Matula z ludu 2:
Ile dzieci, tyle rad,
Gdy nam kwili Nieborak,
U nas zatem skutkowało:
Gdy se Dziecię sznurek ssało.

Matula Księciula:
Jeśli chodzi o zębiszcza
Takiż patent nam się ziszcza,
Książę w paszczę pieluchę ładuje,
I ją międli, męczy, miętoluje!
Głos z ciemności:
Draka, draka, wielka draka…
Książę nie śpi, bo go ciśnie sraka.

Błazen dworski:
Ach swawole, te swawole,
Książę smutny, więc płakoli
Niech mnie matka do Księcia dopuści,
Ja go bajką na dobranoc rozchichrolę.
Przegonimy smutki precz,
I nim się matka obejrzy, Książę zaśnie wnet.

Matula Księciula:
A to już matczyna dola,
Że gdzie dzidziuś, tam poetycka swawola,
Rym do rymu matka co dzień składa,
I bajeczki na dobranoc opowiada.

🌃🌌🌠🌛⭐

„Bajka o Małym Księciu - co nie chciał spać” - powstała, jak Franiu miał niespełna 5 miesięcy. I wtedy wydawało mi się, że ja już nigdy nie zasnę i nie pośpię.
Ale było minęło: i noszenie, tulenie, maratony na piersiach, zęby, zebiszcza (wszystkie wylazły, i jeszcze trochę czasu nam zostało do pierwszych odwiedzin Wróżki Zembuszki), różne infekcje, choroby (w tym maskara ospa). Potem to samo się przeżyło z Tadeuszem. Trochę na większym luzie, bo pewne rzeczy już człowiek zna, one nie są niespodzianką, więc tak jakby mniej zaskakują, a przez brak efektu niespodzianki mniej eksploatują.
Franiu za niedługo skończy lat pięć, i wciąż zdarza mu się być Małym Księciem, któremu nie chce się spać: „bo ale mamo… moje oczy nie chcą się zamknąć”. Bywa, że i całej nocy nie prześpi: bo pić, po siku, albo nocne manewry w poszukiwaniu drugiego człowieka, do którego mógłby się nocą przytulić (komu tego ciepła nocą nie brakuje?).
Zatem jeśli przed Wami nocka z Księciem albo Księżniczką, a nawet z całym Królestwem, to pamiętajcie kiedyś zaśnie, kiedyś pośpicie. Kiedyś...

A ciąg dalszy kołysanki w linku w komentarzu
... See MoreSee Less

View on Facebook

17 hours ago

5razones

A ja piekę i piekę. Ta kompozycja warzyw tuż przed straceniem oznacza jedno, że ten pyszny upieczony miąższ warzywny wcale nie niecnie wykorzystam do dalszej obróbki.

Z pieczonych pietruszek zrobię aromatyczną, bardzo jesienną zupę. 🥘

Pieczone buraczki na pewno zagrają w #brownieburaczkowe (przepis w komentarzu) 🍫💜

Część może wykorzystam do #hummus albo do sałatki z kozim serem, granatem, i dużą ilością natki pietruszki. ☘🍃

Pieczona dynia skończy jako dodatek do #pumpkinlatte, dyniowych gofrów i placuszków. 🍊☕

A Wy jakie macie pomysły na pieczone warzywa 🍊🌶🥕🍆, wrzućcie w komentarzu swoje propozycje.
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

5razones

Po Waszych reakcjach na widok zdjęć jedzenia zaczęłam się zastanawiać, czy nie zmienić kategorii blogowej z parentingu na kulinaria czy coś. ;)

Bo jak tylko pojawia się jakieś żarcie, to zaraz: rzuć przepisem!

No to rzucam.
Buraczkowe brownie - na zdrowie!

💜🍫💜🍫💜🍫

5razones.pl/buraczkowe-brownie/
... See MoreSee Less

View on Facebook