Wrzesień 6, 2016 at 8:30 pm

To nie kok, to stan umysłu

To nie kok, to stan umysłu

Pamiętam jeszcze te czasy, jak raz na kwartał odwiedzałam mój ulubiony team stylistów fryzur (Magdo, Jarku pozdrawiam Was serdecznie! Jakże bym chciała móc oddać swoje kudły w Wasze dłonie) i choć na jeden dzień zamieniałam się a to w Gosie Kożuchowską, bywało że i w Magdę Cielecką, a nawet Aniołka Charliego, były zapędy u zwłaszcza Jarosława na Violettę Villas, raz to nawet byłam Czarodziejką z Księżyca.

Dlaczego piszę, że „choć na jeden dzień”?

Ano bo statystyczna matka (nie tylko Polka) nie ma szans absolutnych, żeby utrzymać na głowie dłużej niż jeden dzień, inną fryzurę niż ta nazwana przeze mnie roboczo: Jestem matką. Nic się na łbie nie utrzyma, żadne loki, fale, ufryzowane pukle czy inne mokre włoszki.

Ten międzynarodowy, ultra powszechny, z daleka rozpoznawalny fryz, to ni mniej, ni więcej tylko bardzo wyrafinowany kok uplątany na czubku głowy z włosów, które ostały się po kryzysie „trzeciego miesiąca” (chodzi o okres 3 miesięcy po porodzie, kiedy to kudły wypadają garściami) oraz tych, które jakimś cudem nie wyrwała jeszcze dziatwa.

Jakże się tego misternego koka upina?
Nic skomplikowanego, bowiem on, ten kok upina się właściwie sam.

Wystarczy rano tuż po przebudzeniu zebrać porozrzucane na poduszce włosy, delikatnie je wyswobadzając z rączych rączek dzieci. Tylko ostrożnie, bo tutaj liczy się każdy włos.
Uratowane pukle zebrać na czubku głowy. Tak nonszalancko, niby od niechcenia, i koniecznie bez użycia szczotki. Zaplątać włosy w supeł, tak rachu ciachu i po strachu, zamotać gumką do włosów, i gotowe.

Koka dumnie nosić, i się z nim obnosić, wszak jest jawnym znakiem naszego statusu społecznego. Ten kok to nie fryzura, to stan umysłu.

I uwaga nie wdawać się w żadne zaczepki z pociechami, a nuż zamarzy im się wysupłać lub wytargać kilka pasm i wtedy tragedia fryzjerska gotowa.

0 likes U Eleganckich # , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Tymczasem w weekend nadajemy z naszej bajki, a dokładnie z Dosbajki 🌳🌲🏡❄🌬🏡🌳🌲❄❄🌬

Malastow domki Dosbajka
... See MoreSee Less

View on Facebook

W zeszłym tygodniu opublikowałam post, który wzbudził wiele emocji.
Kto nie czytał, to zapraszam (link wrzucę w komentarzu pod postem).

Dziś przychodzę do Was z opowieścią, która pokazuje, że dzieci całkiem dobrze (jeśli im nie przeszkadzać) radzą sobie w wyznaczaniu swoich granic, a także w troszczeniu się o granice innych.

W grupie przedszkolnej Franiu ma dobrego kolegę, który przeogromną sympatią darzy Tadeusza. I zawsze jak przychodzimy po Frania, to na spotkanie Tadzinka wybiega Piotrek. Kiedy ja w szatni pomagam ubrać się Fra, Piotruś szalenie opiekuńczo zajmuje się Tadkiem.
Raz się zdarzyło, że z Tadziem chciała się przywitać jedna z koleżanek robiąc przy okazji śmieszne miny. Tadek od razu schował się za swoim starszym kumplem. Jaka była reakcja samego Piotrka?
- Posłuchaj! On ciebie nie zna. - powiedział - Widzisz wystraszył się Ciebie. Musisz mu dać czas.

👬👭👫
... See MoreSee Less

View on Facebook

Zwyczajne popołudnie w zwykłej rodzinie.

Żona do męża: gdzie mi z tą ścierą? Ile razy mam powtarzać i prosić, żebyś mi tutaj nie rzucał brudnych ścierek, tylko zanosił je do kosz ana bieliznę w łazience!
- Phi! - żachnął się mąż – żebyś chociaż sama tak robiła. A nie, tylko czepiasz się o pierdoły.
- Zawsze tak robię – żona łapie wyższe tony – i nie czepiam się, tylko zwyczajnie proszę.

- Nie kłóćcie się – na to wszystko wchodzi ich 4 letni synek – u nas w przedszkolu, jak się wyjaśniamy i godzimy, to wymieniamy się kamieniami zgody, i mówimy: co widzę, co czuję, czego potrzebuję.

W domu nie było żadnych kamieni, ale żona do ręki wzięła jabłko, a mąż cytrynę.

- Co czujesz tato? - zaczął mediacje synek.
- Niesprawiedliwość.
- Czego potrzebujesz?
- Spokoju.

- Teraz Ty mamo, co widziałaś?
- Zobaczyłam brudną ścierkę na podłodze, która tam odłożył tata.
- Co czułaś?
- Złość, i że moje prośby są ignorowane.
- A czego potrzebujesz?
- Żeby tata słuchał, co do niego mówię, i nie traktował tego jako czepiania się.

- I lepiej Wam? - zakończył swoją sesję synek.
- O tak! - odkrzyknęli rodzice, z wyraźna ulgą w głosie.

CO WIDZĘ, CO CZUJĘ, CZEGO POTRZEBUJĘ!
To zawsze działa! - rzecze Franciszek.

<3
... See MoreSee Less

View on Facebook