U Eleganckich

To nie kok, to stan umysłu

6 września 2016

Pamiętam jeszcze te czasy, jak raz na kwartał odwiedzałam mój ulubiony team stylistów fryzur (Magdo, Jarku pozdrawiam Was serdecznie! Jakże bym chciała móc oddać swoje kudły w Wasze dłonie) i choć na jeden dzień zamieniałam się a to w Gosie Kożuchowską, bywało że i w Magdę Cielecką, a nawet Aniołka Charliego, były zapędy u zwłaszcza Jarosława na Violettę Villas, raz to nawet byłam Czarodziejką z Księżyca.

Dlaczego piszę, że „choć na jeden dzień”?

Ano bo statystyczna matka (nie tylko Polka) nie ma szans absolutnych, żeby utrzymać na głowie dłużej niż jeden dzień, inną fryzurę niż ta nazwana przeze mnie roboczo: Jestem matką. Nic się na łbie nie utrzyma, żadne loki, fale, ufryzowane pukle czy inne mokre włoszki.

Ten międzynarodowy, ultra powszechny, z daleka rozpoznawalny fryz, to ni mniej, ni więcej tylko bardzo wyrafinowany kok uplątany na czubku głowy z włosów, które ostały się po kryzysie „trzeciego miesiąca” (chodzi o okres 3 miesięcy po porodzie, kiedy to kudły wypadają garściami) oraz tych, które jakimś cudem nie wyrwała jeszcze dziatwa.

Jakże się tego misternego koka upina?
Nic skomplikowanego, bowiem on, ten kok upina się właściwie sam.

Wystarczy rano tuż po przebudzeniu zebrać porozrzucane na poduszce włosy, delikatnie je wyswobadzając z rączych rączek dzieci. Tylko ostrożnie, bo tutaj liczy się każdy włos.
Uratowane pukle zebrać na czubku głowy. Tak nonszalancko, niby od niechcenia, i koniecznie bez użycia szczotki. Zaplątać włosy w supeł, tak rachu ciachu i po strachu, zamotać gumką do włosów, i gotowe.

Koka dumnie nosić, i się z nim obnosić, wszak jest jawnym znakiem naszego statusu społecznego. Ten kok to nie fryzura, to stan umysłu.

I uwaga nie wdawać się w żadne zaczepki z pociechami, a nuż zamarzy im się wysupłać lub wytargać kilka pasm i wtedy tragedia fryzjerska gotowa.

Możesz polubić też