U Eleganckich

Łańcuch pokarmowy

6 marca 2014
łańcuch pokarmowy

Całe moje jestestwo w przeciągu ostatnich pięciu tygodni zredukowało się do cyców. Cyców mlecznych. Cyców żywicieli. I ja tym samym stałam się Matką Mleczną, Matką Żywicielką, Karmicielką, Cycem Pocieszycielką.

Syn zwany ssakiem całkowicie je sobie zaanektował, przywłaszczył, zawłaszczył. Nie ma zmiłuj, muszą być gotowe, pełne, załadowane na każde jego jejmości lorda wezwanie. Uczynił z nich sobie wyszynk, wodopój oraz przyjemne i błogie miejsce na drzemki, które ucina sobie wśród cyców przed, po lub czasem nawet w trakcie mlecznego żłopania. Mówię do niego: „Synu, Ty opoju mleczny, nieelegancko tak spać na bufecie”. Ale nie budźcie wtedy smoka. Bo rozbudzony może was potraktować groźnym bekiem, broniąc dostępu do swojego mlecznego eldorado.
Krzykiem i przemocą potrafi upomnieć się o swoje, o swoje i tylko swoje cyce. Niech no tylko jego bar mleczny opóźnia się z otwarciem. Łomocze łapami dopóki nie uzyska dostępu do źródła, a potem ssie, ssie, i targa cycuchy, i łoi mleczne zapasy dopóki nie odbije się od dna kończąc opojstwo swoje sowitym beknięciem lub ulaniem. Nie masz rady na mlecznego pijaka. Terrorysta, jeńców nie bierze.

Mleko trza produkować i dostarczać na czas i na żądanie. Swoje potrzeby życiowo-pokarmowe dostosować do roszczeń i żądań mlecznego ssaczka. Nie ma czasu na własne leniwe śniadanka z aromatyczną kawą, delektowanie się lanczykiem, branczykiem czy też romantyczne kolacje we dwoje.
Jeśli już Matka Poicielka ma czas zjeść, to najczęściej wtedy, kiedy u wodopoju jest ssak. A ssak potrafi ssać i tarmosić się na cycach i do godziny. A po tej godzinie stwierdzić, no dobra to zmiana cyca, i kazać się przenieść nad drugi mleczny zbiornik. Także no, pomiędzy jednym a drugim cycem, nad głową ssaka można przekąsić, a właściwie w pośpiechu łapczywie pożreć kanapeczkę, bułeczkę czy nawet zupeczkę.
Jeśli mowa o romantycznych kolacjach, to owszem jest miejsce na dość pospieszne biesiadowanie, ale nie we dwoje, a we troje. Matka Nigdy-Cię-Z-Cycem-Nie-Opuszczę, u cyca ssak w mlecznym ferworze, u boku Matki, towarzysz jej życia dokarmiający ssaka dokarmiającą. I tak tworzy się swoisty łańcuch pokarmowy, gwarantujący rodzinne mleczne przetrwanie. Taki rodzinny ekosystem pokarmowy.

Pytanie-zadanie: kto w tym łańcuchu żywieniowych zależności i podległości, pokarmowo zadba o Ojca, Pierwszego-Żywiciela?

Możesz polubić też