Listopad 3, 2015 at 10:42 am

Leniwa Samica

Leniwa Samica

Są takie dni, kiedy najbardziej, ale to najbardziej naspidowana, energetycznie zorganizowana, zmobilizowana i oczywiście na miarę swoich możliwości Perfekcyjna i Elegancka Pau Domu musi doznać wytchnienia. I w ramach tego dychnięcia pałeczkę dowodzenia przekazać potrzebuje komuś innemu, a samej przełączyć się na inny tryb. Tryb ten ja zwykłam nazywać: Leniwa Samica.

Jakże ten stan spoczynku wygląda w praktyce?

Do tego doświadczenia potrzebny Wam będzie zaradny, ogarnięty życiowo, domowo, kulinarnie Samiec, który mimo tyrania w robocie cały boży dzień, lub cały boży tydzień zechce przejąć na siebie ciężar pewnych obowiązków. I cała też heca polega na tym, żeby go przekonać, iż to nie obowiązki, a jego ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe, regeneracyjne.

Gdy Samca udało się już odpowiednio wytrenować i poddać obróbce coachingowej, która zamieniła go w Perfekcyjnego (na miarę jego możliwości) i Eleganckiego Smoka Domu, śmiało, i to bez żadnych wyrzutów sumienia można oddać się leniwemu samicowaniu.

Poleżeć sobie można. Nóżką pobimbać. Powyciągać na łóżku. W sufit popatrzeć. Pazura zrobić. Loka zakręcić. Pomruczeć: kochanie, a przyniósł byś mi tak herbatki? I jak już idziesz w stronę kuchni, to weź przynieś mi także jakieś ciasteczko, albo, nie lepiej dwa ciasteczka, przecież nie będziesz tak dwa razy tam chodził. Połasić się trochę: a kochany, a wymyśl ty proszę co dzisiaj na obiad, zgadzam się na każdą koncepcję, i ależ oczywiście, że sam, ale to sam możesz ten obiad ugotować. Poklaskać w ręce: o jak się cieszę, że MI pozmywałeś naczynia. Brawo dla ciebie. Pofiglować: o, tu, o tu, no właśnie, tu, trochę w lewo, jeszcze w lewo, o tak, wspaniale drapiesz po pleckach Smoku! Nabrać smaka na łakocie: oj zjadałbym coś dobrego, no wiesz, tę moją ulubiona tartę cytrynową, z tej naszej cukierni, podjechałbyś do niej, i kupił mi kawałek?

Jedyny problem z trybem Leniwa Samica jest taki, że dziecku własnemu za Chiny ludowe, za żadne skarby świata, za worek złota lub cukierków, za kolejny seans z ulubionym Złomkiem i Zygzakiem Mc Queenem, nie wytłumaczysz i żadnym coachingiem i tresurą nie przekonasz, że matka, też człowiek i czasami również potrzebuje zażyć spoczynku. Dla dziecka swego na non stopie, a nie tylko w przelocie musisz być: naspidowana, energetycznie zorganizowana, zmobilizowana… i miej ty najlepiej jednak ten worek cukierków.

Także no, jeśli zdarza mi się wytrwale  i nie bez małych przeszkód zakosztować w trybie Samicy Leniwej, to tylko nocą, po godzinach lub w czasie drzemki, i to tak góra pięć minut. Ale warto!

0 likes U Eleganckich # ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

On lubi gryźć. To jest jego obrona i super moc!
.
.
.
.
.
.
.
.
Lubisz gryźć Tadeusz, prawda?

Nie ma to jak przedstawić brata w samych superlatywach kolegom z przedszkola.

💝👬💓
... See MoreSee Less

View on Facebook

Rano, wieczór, we dnie, w nocy.
Świątek, piątek czy niedziela.

💝💖💓

#breastfeedingarea
... See MoreSee Less

View on Facebook