Czerwiec 2, 2015 at 11:50 am

Mama tańczy dla mnie

Mama tańczy dla mnie

Tari Ti Tati Tati Tati tam, Tari Ti Tati Tati Tati tam, Tari Ti Tati Tati Tati tam, Tari Ti Tram Tram Tram Tram!
Co słyszysz, gdy nucę Ci to?
A co słyszysz, gdy wystukuję to: tam, tatiku tam, tatiku tam, tiku tam, tiku tam, tam tam ?

Bo mój chłopiec malutki, to on spokój i błogość słyszy. To jego rytm, to jego puls. Lubię wierzyć, że te dźwięki, te rytmy, compas por solea, por tangos lub por buleria, pamięta jeszcze z czasów, gdy był moim centrum, gdy był moim środkiem ciężkości. Kręciliśmy wtedy vuletas de pecho, quebradas i de cadera. Uczyliśmy się schematu llamada oraz remate. I w stepach, tych najtrudniejszych, wcale mi nie ciążył. Wsłuchiwaliśmy się w muzykę escobillas. Zapamiętywaliśmy puls marcaje, oddychaliśmy rytmem zwrotek.

Wierzę, że to w nim zostało. Bo wystarczy, że zanucę za Estrellą Morentę lub Camaronem, zaklaszczę lub zatańczę, to on się zaraz uspokaja albo rączki składa do wspólnego klaskania, mój mały palmero. Gdy kołyszę go do snu, to kroczę i kołyszę się w compasie por tangos. Gdy w ciągu dnia się wygłupiamy, to wrzucam go w nosidło i kręcimy sevillany.

Dlatego zanim zabierze mi go świat chłopięcych, a potem męskich spraw, wtykanie patyków w mrowisko, play station, trzepak i boisko, niech jeszcze chwile ze mną potańczy.
Un dos, un dos tres, cuatro cinco seis, siete ocho nueve diez.

0 likes Ta Która Wie , U Eleganckich # , , , , , , , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

1 day ago

5razones

Nie mam pojęcia, czy to dobry moment na publikację nowego postu, ale...

Ale może ktoś z okazji smogowego weekendu będzie miał ochotę na lekturę:

"Rodna, a jednak i wyrodna. Nie jestem mamą pełną gębą. Ja też bardzo potrzebuję dopełniaczy, i wypełniaczy, swoich odskoczni.
Czasami jest półgębkiem, na pół gwizdka, bywa że półmózgiem, bo drugie pół próbuje zasnąć, i doznać resetu, być gdzieś daleko hen, gdzie nie słychać, ale mamo, mamo, mamo, słyszysz? Czy ja mogę coś powiedzieć, ale mamo?! "

5razones.pl/matka-polgebkiem/
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

5razones

Odkąd Franek odkrył, że piosenki "A ja wolę moją mamę" albo "Zabiorę brata..." to także piosenki z mojego przedszkola, i mojego dzieciństwo, to uprawiamy sobie wieczory z muzyką i z takimi hitami Fasolek, jak "Mydło lubi zabawę", "Bursztynek bursztynek", Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", obowiązkowo także "Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego...", noi całą Akademią Pana Kleksa z "Kaczą dziwaczką" i "Na wyspach Bergamuta".

I tak mi w pamięć, i rytm ten Fronczewski Piotr teraz zapadł, a właściwie w pamięci, noi rytmie się obudził, że myślę sobie, że co to za edukacja muzyczna, jak nie puszczę Frankowi i Tadkowi klasyki totalnej, czyli...

"Nie rycz, mała, nie rycz

Ja znam te wasze numery

Twoje łzy lecą mi na koszulę

Z napisem:
"King Bruce Lee Karate Mistrz..."

.
.
.

- I tego też mamusiu słuchałaś, jak byłaś mała? - zapytał Franiu.

No tak jakby synu :D #kiedyśtobyłyczasy

Zatem wieczór zapowiada nam się z Frankiem Kimono.

HU! HA!

www.youtube.com/watch?v=zP12dAX0U_wadres gimnastyka areobic www.youtube.com/watch?v=PXwusnZRH6Y Proszę o dodawanie komentarzy Franek Kimono King Bruce Lee Karate Mistrz Nie rycz mała, n...
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

5razones

Spontaniczna wycieczka na fermę strusi.
Zaszalałam i kupiłam jedno strusie jajko 🥚 czyli do zjedzenia w weekend będziemy mieli jakieś 1,5 kg jajecznicy 🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳
... See MoreSee Less

View on Facebook