Luty 22, 2016 at 11:10 pm

Moc

Moc

Wybaczcie słownictwo, ale nawet najbardziej Perfekcyjnej Pani Domu się może wymsknąć, a ja, jak to już ustaliliśmy jestem zaledwie Dość Perfekcyjną i na miarę swoich możliwości Elegancką Pau Domu.

I czasem słońce, czasem deszcz.

Czasem nie ma co, do gara włożyć, a czasem szaleństwo przy palniku i piekarniku.

I ja sama nie wiem, czy to powiew zbliżającej się wiosny, bo tak mi lżej.

Czy to fakt, że Lord Fra nie wisi mi u żadnej z kończyn, tylko od rana siedzi w swoim obozie, ściga koty, pożera gruszki, paćka ściany i komody (a niech paćka, póki ma zajęcie)… bo tak mi lżej.

A może to wody odpuściły, nie że płodowe, tylko te w organizmie się kumulujące z okazji ciąży, bo tak mi… po prostu lżej.

A może to taki dzień, że okna na oścież chce się otworzyć, rozwiesić piąte pranie, nastawić szóste, przygotować do namaczania siódme, a potem siedzieć i z lekkością przyglądać się, jak koło życia (i prania) może lekko się toczyć.

I tak, jest mi lżej, i mam tę moc. Lubię tę moc, zwłaszcza jak jest mi lżej.

I wy też macie tę moc, a jak ją macie, to no… odpierdolcie coś dzisiaj! Nie tylko w kuchni, przy palnikach i piekarnikach, czy przy pralce lub suszarce z praniem. Sprawy lekko, a z mocą mogą się toczyć.

0 likes U Eleganckich # , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

1 day ago

5razones

Nie mam pojęcia, czy to dobry moment na publikację nowego postu, ale...

Ale może ktoś z okazji smogowego weekendu będzie miał ochotę na lekturę:

"Rodna, a jednak i wyrodna. Nie jestem mamą pełną gębą. Ja też bardzo potrzebuję dopełniaczy, i wypełniaczy, swoich odskoczni.
Czasami jest półgębkiem, na pół gwizdka, bywa że półmózgiem, bo drugie pół próbuje zasnąć, i doznać resetu, być gdzieś daleko hen, gdzie nie słychać, ale mamo, mamo, mamo, słyszysz? Czy ja mogę coś powiedzieć, ale mamo?! "

5razones.pl/matka-polgebkiem/
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

5razones

Odkąd Franek odkrył, że piosenki "A ja wolę moją mamę" albo "Zabiorę brata..." to także piosenki z mojego przedszkola, i mojego dzieciństwo, to uprawiamy sobie wieczory z muzyką i z takimi hitami Fasolek, jak "Mydło lubi zabawę", "Bursztynek bursztynek", Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", obowiązkowo także "Fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego...", noi całą Akademią Pana Kleksa z "Kaczą dziwaczką" i "Na wyspach Bergamuta".

I tak mi w pamięć, i rytm ten Fronczewski Piotr teraz zapadł, a właściwie w pamięci, noi rytmie się obudził, że myślę sobie, że co to za edukacja muzyczna, jak nie puszczę Frankowi i Tadkowi klasyki totalnej, czyli...

"Nie rycz, mała, nie rycz

Ja znam te wasze numery

Twoje łzy lecą mi na koszulę

Z napisem:
"King Bruce Lee Karate Mistrz..."

.
.
.

- I tego też mamusiu słuchałaś, jak byłaś mała? - zapytał Franiu.

No tak jakby synu :D #kiedyśtobyłyczasy

Zatem wieczór zapowiada nam się z Frankiem Kimono.

HU! HA!

www.youtube.com/watch?v=zP12dAX0U_wadres gimnastyka areobic www.youtube.com/watch?v=PXwusnZRH6Y Proszę o dodawanie komentarzy Franek Kimono King Bruce Lee Karate Mistrz Nie rycz mała, n...
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

5razones

Spontaniczna wycieczka na fermę strusi.
Zaszalałam i kupiłam jedno strusie jajko 🥚 czyli do zjedzenia w weekend będziemy mieli jakieś 1,5 kg jajecznicy 🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳🍳
... See MoreSee Less

View on Facebook