Ta Która Wie U Eleganckich

Najpiękniejsza muzyka dla dzieci. Pięć płyt na wyjątkowy prezent na Mikołaja i pod choinkę

29 listopada 2017
muzyka dla dzieci, płyty cd dla dzieci, płyta z muzyką dla dzieci

Muzyka, jak i opowieści, książki kształtuje gusta, wrażliwość, wyobraźnię. Dlatego przy jej wyborze dla naszych chłopaków jesteśmy szczególnie czuli i uważni.

Płyty z piękną, porywającą muzyką znajdują się na naszej top liście wyborów prezentowych zaraz po książkach.

Jeśli jesteście już w ferworze gorączkowych poszukiwań prezentów idealnych, a to na Mikołaja, albo do kalendarza adwentowego lub pod choinkę, i zadajecie sobie pytanie o prezent najpiękniejszy, najbardziej wyjątkowy i szczególny dla dzieci oraz całej rodziny, to spieszę z podpowiedzią.

Muzyka (i płyty), o których chcę Wam opowiedzieć jest naszą codziennością, towarzyszy nam o poranku, w południe, przy weekendowych śniadaniach, popołudniowym odpoczynku, i przy zasypianiu,

Kołysała mama smoka

Zanim Franiu pojawił się na świecie, a nawet zanim o nim zaczęliśmy marzyć, to już w naszym w domu rozbrzmiewały dźwięki z tej niezwykłej płyty, koiły i tuliły, nastrajały nas na najbardziej wyjątkowy okres naszego życia. Potem całą ciążę nuciliśmy do brzucha: Dylu, dylu na badylu, śpij biedronko, śpij motylu… albo:

Przyszedł sen kosmaty,
włożył szlafrok taty.
Siadł przy mnie na łóżku
z kubeczkiem herbaty.
Srebrną łyżką dotknął powiek,
srebrne myśli zasiał w głowie.
Wygnał gwiazdy na pastwisko,
księżyc mu się kłania nisko.

Nie było nocy w pierwszym roku życia Franciszka, żeby nie zasypiał słuchając tych kołysanek. Ostatnio nie ma popołudnia, żebyśmy sobie tych kołysanek-opowiadenk nie słuchali całą rodziną, a pojawiają się w nich i smoki: Kołysała Mama Smoczka, Od wieczora do północka: – Śpij mój synku, Zamknij oczka… (do posłuchania TUTAJ), a także królewna i rycerz: Śpij, królewno, nie płacz, nie, jedzie rycerz do ciebie. Na koniku brązowym, przeskakuje przez rowy. Jedzie do ciebie… (do posłuchania TUTAJ)

To moja, nasza najukochańsza płyta. Przepiękny, poruszający zbiór kołysanek do wierszy Joanny Papuzińskiej, zaśpiewanych, opowiedzianych czy też wyszeptanych przez Kaję i Janusza Prusinowskich oraz „Kapelę Świerszczy”. I do tego ta muzyka, i instrumenty (fisharmonia, cymbały, dzwonki, skrzypce, okaryna, klarnet, drumla, lira korbowa, gitara, bębenek, Harmonia Polska, gudok)!
Magia! Nawet nasze koty zastygają zasłuchane, jak tylko usłyszą pierwsze dźwięki: Nocka, nocka śpiąca gwiazdy z nieba strąca, tuż przed wschodem słońca. 

Płyta do kupienia TUTAJ.

Cztery Pory Roku

Są takie dni, kiedy robimy sobie razem muzyczną wyprawę przez cztery pory roku.
Witamy się z wiosenką Leci pliszka, Z pod kamyszka: – Jak się macie dzieci! Już przybyła, Wiosna miła, Już słoneczko świeci! Spotykamy tęczę: — A kto ciebie, śliczna tęczo, Siedmiobarwny pasie, Wymalował na tej chmurce, Jakby na atłasie? Zbieramy jabłuszka: Jesienią, jesienią, Sady się rumienią, Czerwone jabłuszka, Pomiędzy zielenią. Szukamy choinki w lesie: A kto tę choinkę, Zasiał w ciemnym lesie?, — Zasiał ci ją ten wiaterek, Co nasionka niesie.

Płyta Cztery Poru Roku – Muzyczny Elementarz dla dzieci to zbiór radosnych, pięknie zaaranżowanych i zaśpiewanych piosenek do wierszy Marii Konopnickiej. Wierszyki-piosenki to pełnia emocji i uczuć do przyrody oraz świata, bardzo szybko zapadają w ucho oraz w pamięci, i potem bardzo trudno nie nucić sobie pod nosem:

Minęła nocka, minął cień,
Słoneczko moje, dobry dzień!
Słoneczko moje kochane,
W porannych zorzach rumiane!

U nas z tymi piosenkami zawsze dobry dzień!

Do kupienia TUTAJ.

Muzalinki

Kto z nas nie kocha wierszy Tuwima? Komu w dzieciństwie rodzice nie czytali Lokomotywy albo Ptasich plotek? Kto teraz swoim dzieciom czyta teraz o murzynku Bambo lub o Gabrysiu? Mam dla Was dobrą wiadomość teraz wystarczy, że puścicie dzieciom, i sobie również, płytę Muzalinki, żeby przenieść się w świat Tuwimowych bohaterów i jego zwierzyńca.

Mamo, poproszę piosenkę o rycerzu Krzykalskim! albo Mamo, pobawmy się w lokomotywę! – takie zamówienie czasami składa Franciszek. I wtedy zaczyna się u nas najlepsza zabawa.

Ta płyta to zaproszenie do tańca, biegania i skakania,do improwizacji teatralnych, deklamowania i opowiadania bajkopiosenek.

Muzalinki możecie kupić TUTAJ.

Muzalinki kolędy dla dzieci

To pierwsza płyta w naszej kolekcji z kolędami zaśpiewanymi dla dzieci i przez dzieci, w niezwykłej aranżacji muzycznej przy udziale takich instrumentów jak: flet, fagot, klarnet, obój, flet piccolo.
Na płycie nagrane są również same podkłady muzyczne na potrzeby świątecznego, rodzinnego kolędowania.
Dla tych, co nie pamiętają tekstu do płyty dołączona jest książeczka ze słowami kolęd.

Kolędowe Muzalinki do kupienia TUTAJ.

Lutosławski Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci

Ta niezwykła płyta to międzypokoleniowe spotkanie z okazji setnej rocznicy urodzin Witolda Lutosławskiego. Słowa dał Tuwim, muzykę właśnie Lutosławski, a jej nowoczesną re-interpretację Dorota Miśkiewicz i zespół Kwadrofonik. Prawdziwa opowieść muzyczna, czarowanie dźwiękami instrumentów akustycznych oraz jazzującym, snującym bajki głosem Doroty Miśkiewicz. Kameralnie, przytulnie, poetycko… jak na prawdziwym koncercie.

Płyta do kupienia TUTAJ.

Możesz polubić też