U Eleganckich

Nurek

26 sierpnia 2014
nurek

Z Franisława niezły nurek. Popis swoich wodnych umiejętności dał w ostatni weekend w trakcie swojego chrztu świętego. Nie ma to jak basenowa zaprawa. Wprawdzie liczyliśmy, że zostanie mu udostępniona full chrzcielnica, a tu tylko symboliczne polanie głowy.
Z tej jakże zacnej okazji poprosiliśmy naszych przyjaciół i rodzinę o wręczenie Franisławowi książek do jego pierwszej biblioteczki. To  mogła być bajeczka na teraz, powieść fantasy lub przygodowa, albo przewodnik po ulubionym mieście. Zależało nam, żeby nasi najbliżsi podzielili się z Fra swoimi książkowymi historiami. I tak też się wspaniale stało. W domu teraz piętrzy nam się prze góra książek, książeczek, komiksów i nawet map. I czeka jak Fra sięgnie po nie swoimi małymi, ciekawskimi rączkami.
Niestety rytuał chrztu świętego i sowite zlanie główki Fra wodą święconą nie spowodowało lepszego spania, jak przewidywała prababcia Janina. Czar wody święconej najwidoczniej nie działa na diabła, który sobie po szatańsku w dupsku Fra hula. Ale my się tego diabła nie boimy!

1, 2, 3, Nurek!

Możesz polubić też