Grudzień 19, 2014 at 8:33 pm

Odwaga

Odwaga

To odwaga powiedzieć: jeszcze karmię piersią. Bez względu na to czy to szósty, dziewiąty, dwunasty czy może osiemnasty miesiąc waszej mlecznej przygody. To odwaga przyznać: już nie karmię piersią. I to nie ma znaczenia czy to szósty, dziewiąty, dwunasty czy może osiemnasty miesiąc. W przypadku pierwszym w zależności jeszcze od długości stażu mogą się pojawić komentarze: a po co się tak przemęczasz, czy nie lepiej dawać mleko z butli, przecież po dziesiątym miesiącu twoje mleko już jest bezwartościowe, serio, chce ci się wstawać w nocy, nie boisz się rozstępów, ale że jeszcze karmisz?, nie no, tak długie karmienie, uzależnia dziecko od matki. W przypadku drugim narażasz się na wyrzuty: a co z ciebie za matka, że własną piersią dziecka nie chcesz wykarmić?!, macierzyństwo to poświęcenie, zła, zła, niedobra matka, a czy nikt ci nie powiedział, że wg nowych zaleceń WHO, karmić piersią należy do roku, a nawet do dwóch.

To odwaga przyznać, że się śpi z dzieckiem w jednym łóżku. To odwaga powiedzieć głośno, że się dziecko eksmitowało do jego łóżeczka, a co więcej do osobnego pokoju. W przypadku pierwszym będą dziwowania i pytania: a nie boisz się, że dziecku krzywdę zrobisz, przecież przez przypadek przez sen możesz go przydusić, co za nieodpowiedzialność, dziecko może się sturlać i spaść z łóżka, rodzice potrzebują swojej przestrzeni, a co z waszym pożyciem, no właśnie co z tym seksem?
W przypadku drugim będą patrzeć na ciebie jak na wyrodną, zimną, oschłą i nieczułą matkę, i z wyrzutem powtarzać: zła, zła niedobra matka!, a dziecko tak potrzebuje twojej bliskości, czy chcesz, żeby twoje dziecko czuło się niechciane i niekochane?, ach ależ przecież to tak wspaniale zasypiać mając w ramionach ciepłe ciałko dziecka.

To odwaga oświadczyć: chcę rodzić siłami natury, bez znieczulenia i to z ochroną krocza. To odwaga żądać cesarki na żądanie. W przypadku pierwszym chór będzie zawodził: no szalona hipiska, ale po co się tak męczyć, mamy dwudziesty pierwszy wiek, weź znieczulenie, no już nie jesteś taka młoda i elastyczna, a nie boisz się, że strzelisz? W przypadku drugim chór będzie lamentował: zła, zła niedobra matka!, ty nie jesteś kobietą, jak dziecka nie chcesz sama urodzić, to po co w ciążę zachodziłaś?!, jesteś kobietą, ródź, cierp!

To odwaga ogłosić: nie szczepię. To odwaga obwieścić: szczepię. W przypadku pierwszym na pewno odezwie się jakiś społecznik i ci wygarnie: ty szalona hipisko, narażasz nas i całą populację na powrót  kokluszu, polio, odry, a zobaczysz jak się dziecko skaleczy, będziesz biegać po pogotowiach i kto ci wtedy pomoże. W przypadku drugim dopadnie cię jakiś antyszczepionkowiec i przeklnie cię: daliście się wszyscy oszukać rządowi i koncernom farmaceutycznym, trujecie dzieci, nawet nie wiesz co jest w składzie tych szczepionek.

To odwaga pochwalić się, że się stosuje Plan Proste Tracy Hogg. To odwaga opowiedzieć, że bliskie wam jest Rodzicielstwo Bliskości. W przypadku pierwszym będziesz oskarżany: dziecko to nie chomik, żeby go obserwować, dziecko się kocha i wychowuje, a nie tresuje, trzeba reagować na jego płacz i potrzeby, zła, zła, nieczuła matka. W przypadku drugim będą się pukać po głowie i mówić: a co to to jest to podążanie za potrzebami dziecka?, dziecko się wychowuje, musi być dyscyplina, zobaczysz, uchowasz sobie małego tyrana, od płakania jeszcze nikt nie umarł, po co ci to chustowanie, nauczysz noszenia i cały czas na rękach będziesz musiała go nosić.

Cokolwiek by się nie zrobiło, i nie zamanifestowało, jakkolwiek by się nie żyło, jakich wyborów matczynych, rodzicielskich by się nie dokonało, zawsze się znajdzie ktoś, kto ci coś wytknie, kto cię przeklnie, kto ci coś zarzuci, kto ci palcem pogrozi. Ataku niezrozumienia spodziewaj się po sąsiadce, bratowej kuzynki, trzeciej od końca pani w kolejce w mięsnym, taksówkarzowi, stryjecznym wujku, pediatrze, pani w warzywniaku, koleżance koleżanki z liceum, innej matce na forum parentingowym. Oni wszyscy wiedzą lepiej, i martwią się widząc, jak bardzo źle wychowujesz swoje dziecko, i jakie krzywdy mu wyrządzasz swoim zachowaniem i decyzjami.

To odwaga być mamą.

A Ty, jak i czym krzywdzisz swoje dziecko?

 

0 likes Ta Która Wie # , , , , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.