Luty 27, 2014 at 7:54 pm

Pierwszy!

Pierwszy!

Od dwudziestego siódmego stycznia dwa tysiące czternastego roku czas odliczam dniami przeżytymi z naszym obywatelem Franisławem. I tak przeżyliśmy wspólnie już 31 dni, czyli 5 tygodni, a dokładnie jeden miesiąc. Zliczam i odliczam i kolekcjonuję wszystkie jego siuśki (w tym te puszczone w moją stronę), kupki (te małe i te kupki olbrzymki), ulewania, beknięcia, wszelkie pruczki, mruczki, przeciągnięcia, wzdęcia, wzdychnięcia, ziewnięcia, echnięcia. Wszystkie wtulenia, utulenia i mocne trzymanie mojego paluszka jego małymi rączkami. Każdy uśmiech, nawet jeśli podobno to tylko taki grymas przy puszczaniu bąków. Każde marudzenie. Każdy płacz, każde jedno zawodzenie na jedzenie, na przytulenie. Wszystkie miny i minki, grymasy, i mrugnięcia, spojrzenia. Wszystkie majtania nogami i rączkami. Każde zaśnięcie i każde przebudzenie. Wszystko i wszystkie co pierwsze i następne, kolejne, a jednak zawsze pierwsze.

Jaki on jest?
Według mojej babci, a jego prababci Janiny: Malusi, drobniusi, piękniusi.
Zgadzam się z babcią-prababcią.

Do kogo jest podobny?
No cały Kuśmierczyk! (czyli do mojej części rodziny) – zawyrokowała babcia-prababcia – No ale i cały tata – nie omieszkała dodać dyplomatycznie, oddając ojcu co ojcowskie.
Według mnie jest podobny po prostu do siebie.

Kim będzie?
Pianistą albo polonistą – oceniła babcia-prababcia oglądając dokładnie rączunie Franulowe – ma paluszki długie i zgrabniutkie jak pianista, takie też mają poloniści. Matematycy mają takie krótkie i pulchne.

Jak dla mnie niech będzie, kim chce. Nie mogę się go już doczekać… każdego i wszystkiego.

Pierwszy!

31-5-1

0 likes U Eleganckich # , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Rano, wieczór, we dnie, w nocy.
Świątek, piątek czy niedziela.

💝💖💓

#breastfeedingarea
... See MoreSee Less

View on Facebook

Walentynki przypominają nam intensywnie o naszych miłosnych obiektach.
O tym, że kochać, miłować, troszczyć się o siebie powinniśmy nie tylko w ramach święta.
Banał...
Wiadomo.

A kochać, miłować, opiekować się, dbać... powinniśmy, a właściwie powinnyśmy, my kobiety, przede wszystkim o siebie.
Dziś piszę o wprawkach i ćwiczeniu się w łaskawości.

Jesteście dla siebie łaskawe? <3

Więcej w nowym poście: bit.ly/2o5Vpyw
... See MoreSee Less

View on Facebook