Maj 4, 2015 at 11:30 am

Po prostu podpisz

Pewnie wydaje Ci się, że to nie twoja sprawa i że to cię nie dotyczy. Bo cóż może cię interesować karmienie piersią. To nie twój problem.

Pewnie jesteś facetem i myślisz sobie, że temat karmienia piersią wcale cię nie dotyczy. A jednak cię dotyczy. Kiedyś być może twoja dziewczyna, żona, partnerka albo twoja siostra, kuzynka, była dziewczyna, koleżanka z pracy będzie musiała się zmierzyć po raz pierwszy, a może już drugi i trzeci, z karmieniem piersią. I dobrze, żeby wtedy już w szpitalu, a potem w przychodni lub poradni laktacyjnej mogła dostać fachową, pełną szacunku i zrozumienia dla jej potrzeb pomoc. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej wdrożyć ten program. Po prostu podpisz już dziś tę petycję.

Być może jesteś młodą dziewczyną, może jeszcze w liceum przed maturą lub już studiujesz. Macierzyństwo i karmienie piersią wydaję ci się tak abstrakcyjnie odległe, jak pierwsze zmarszczki lub pierwszy siwy włos. A jednak. Zanim się oglądniesz, będziesz na porodówce i do pierwszego potrzymania przyniosą ci twoje dziecko. Uwierz, że będziesz chciała, żeby w tej chwili tak dziś szalenie odległej, znalazł się przy Tobie ktoś, kto pomoże ci po raz pierwszy dostawić dziecko do piersi, a potem będzie na każde twoje wezwanie gotowy, żeby pomóc.
Dlatego dziś zainteresuj się tym programem i po prosu podpisz petycję.

Może jest też i tak, że jesteś kobietą, która planuje macierzyństwo, ale nie planuje karmienia piersią. Myślisz sobie, to nie moja sprawa, to nie moja droga. Mylisz się. Ten program nie ma nic wspólnego z tzw. terrorem laktacyjnym. On ma sprawić, że w szpitalach, przychodniach będzie odpowiednio wykwalifikowany zespół, który będzie służył pomocą wszystkim kobietom na każdym etapie ich mlecznej drogi. Także Tobie. I w dniu, w którym stwierdzisz nie karmię, znajdzie się ktoś, kto pomoże ci bezboleśnie wyciszyć laktację i pomoże dobrać najlepsze mleko modyfikowane dla twojego dziecka, a nie to którego producenci są akurat sponsorami szpitala.
Dlatego… po prostu podpisz.

Wyobrażam też sobie, że możesz być kobietą, która przegapiła moment na macierzyństwo lub po prostu uznała, że to nie dla niej. Dlatego po co się zajmować tematyką karmienia piersią? Zatem pomyśl o tych wszystkich bliskich ci kobietach, które są matkami lub planują nimi zostać. Pomyśl o swoich przyjaciółkach, siostrach, siostrzenicach, bratanicach, kuzynkach, koleżankach. Daj im szansę na odpowiednio dobre i wykwalifikowane wsparcie w doświadczeniu tak szczególnym i ważnym dla ich oraz ich dzieci zdrowia, jakim jest karmienie piersią.
Po prostu podpisz.

0 likes Ta Która Wie # , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

7 hours ago

5razones

My wciąż w trybie bardzo wakacyjnym i obowiązkowo na bosaka. 👣👣👣👣
Ale ja mam już szkice do nowych postów, i tu pytanie do Was: o czym najpierw chcecie przeczytać? 🤔

👣⛺
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

5razones

Zanim popełnię dla Was jakiś nowy tekst, przypomnę taki z przed kilku (dokładnie trzech) lat, który niedawno szczęśliwie przypomniał mi sam Facebook.

Szczęśliwie, bo czasami sama lubię i potrzebuję wracać do swoich tekstów.

Rzecz o szczęściu. Codziennym. Z cytatami z Zadie Smith:
"Moim lekarstwem na wszelkie żale, frustracje i wątpliwości jest po prostu robienie. W moim przypadku to odbywa się poprzez pisanie, ale też przez wykonywanie codziennych, realnych rzeczy dla realnych osób – gotowanie, ubieranie dzieci do szkoły, naprawienie czegoś. Może to nie jest seksowne credo życiowe, ale to prawda. Szczęście to wykonywanie potrzebnej pracy i patrzenie na jej efekt."

<3

5razones.pl/koncept-szczescie/

Zdjęcie: Rej-Brodowska Photolifestyle
... See MoreSee Less

View on Facebook