Czerwiec 1, 2015 at 10:46 am

Pozwólcie dzieciom

Pozwólcie dzieciom

Wczoraj zaliczyliśmy bajeczną wyprawę rowerową oraz dwie o to takie scenki.
Przejeżdżamy przez pasy. Po drugiej stronie ulicy widzimy parę z dwuosobowym wózkiem. Z tyłu siedzi dziewczynka, z przodu chłopiec. Mały krzyczy, szarpie się, rzuca, płacze. Może jest zmęczony? Może chce mu się spać? Może chce mu się pić? Może chce na ręce? Może chce już do domu? Nie umie tego powiedzieć. Jedyne co potrafi, to fali swoich emocji machać rączkami, i tymi rączkami uderza swoją mamę. Co robi mama? Oddaje mu.
– Czemu ona go bije? – wyrywa się Smokowi.
– Czemu go uderzyłaś? – pyta ojciec chłopca.
– No co?! – krzyczy ona – Skoro on może mnie bić, to i ja mogę uderzyć jego.

***

Stoimy w kolejce po lody. Przed nami stoi pan. Na około niego biega dwójka chłopców. Jeden na oko siedmioletni, drugi może pięcioletni.  Biegają śmiejąc, pokrzykując, wygłupiając się. To się popchną, a to przewrócą, nawet turlają po chodniku w zapaśniczym uścisku. Para dziadków, która stoi przed panem, tatą chłopców zapytuje:
– Czy Pan się nie boi, że oni sobie coś zrobią?
– Gdybym miał jedno dziecko – odpowiada spokojnie pan tata z kolejki – to może i bym się bał. Ale mam czwórkę dzieci i się nie boję. Poza tym, dzieci po prostu muszą się wyszaleć.

Pozwólcie dzieciom być dziećmi.

0 likes U Eleganckich # , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

2 days ago

5razones

My wciąż w trybie bardzo wakacyjnym i obowiązkowo na bosaka. 👣👣👣👣
Ale ja mam już szkice do nowych postów, i tu pytanie do Was: o czym najpierw chcecie przeczytać? 🤔

👣⛺
... See MoreSee Less

View on Facebook

3 days ago

5razones

Zanim popełnię dla Was jakiś nowy tekst, przypomnę taki z przed kilku (dokładnie trzech) lat, który niedawno szczęśliwie przypomniał mi sam Facebook.

Szczęśliwie, bo czasami sama lubię i potrzebuję wracać do swoich tekstów.

Rzecz o szczęściu. Codziennym. Z cytatami z Zadie Smith:
"Moim lekarstwem na wszelkie żale, frustracje i wątpliwości jest po prostu robienie. W moim przypadku to odbywa się poprzez pisanie, ale też przez wykonywanie codziennych, realnych rzeczy dla realnych osób – gotowanie, ubieranie dzieci do szkoły, naprawienie czegoś. Może to nie jest seksowne credo życiowe, ale to prawda. Szczęście to wykonywanie potrzebnej pracy i patrzenie na jej efekt."

<3

5razones.pl/koncept-szczescie/

Zdjęcie: Rej-Brodowska Photolifestyle
... See MoreSee Less

View on Facebook