5razones.pl

Marzec 15, 2018 at 9:53 pm

Przegląd super heroes w roli życia…

Przegląd super heroes w roli życia…

Dziewczyny… lecą do Was spóźnione „prezenty” z okazji dnia kobiet.
Wymyśliłam sobie, że na tę okoliczność przedstawię Wam paru fajnych facetów, którzy jeszcze fajniej i piękniej realizują się w ojcostwie. Na ekranach telewizyjnych, kinowych często prężą muskuły, ścigają się, zdobywają kobiece serca… ale to w domowych pieleszach, przy boku swoich żon, partnerek oraz dzieci czują się spełnieni.

#Alllove Vin Diesel

 

Vin Diesel, ojciec trójki: córki Hani Riley, syna Vincenta Rileya oraz córki Pauline.

W emocjonalnym wywiadzie, którego udzielił w show „The Jonathan Ross” Vin wspomina najlepszą radę, jaką dostał od swojego śp. przyjaciela Paul Walker przed narodzinami pierwszego dziecka:

I can remember just like yesterday he said that to me, „A lot of tough guys will tell you to wait in the hallway, don’t go in the delivery room,[He said] „But Vin, go into that delivery room, be present and cut that umbilical cord and it will be the best day of your life.”
And so I did that and it was the best day of my life and so six months ago when I was blessed to be in that same situation, I couldn’t help but to remember Paul and his advice.
As I’m cutting the umbilical cord, I’m thinking to myself it’s all because Paul Walker told me to go into the delivery room and so once it came time to sign the name, I started writing „Paul” and then just added I-N-E.

Gdy Wam smutno, lub Wam źle, to polecam pooglądać sobie tego twardziela, jak tuląc swoją malutką córeczkę Pauline razem z nią śpiewa lub się razem wygłupiają:

 

All love…

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel) on

 

 

#Happyplace Justin Baldoni

 

Najpierw zauroczył mnie Rafael, czyli jeden z głównych bohaterów mojego ostatnio ulubionego serialu Jane The Virgin, jako biznesmen i amant uwikłany w miłosny romans z tytułową Jane, oraz blondwłosą Petrą, ojciec wesołej trójki słodkiego Mateo (z Jane) i bliźniaczek: Any i Elzy (z Petrą). Zresztą co ja Wam będę zdradzać, lepiej sobie sami sprawdźcie na Neflix.

Potem okazało się, że Rafael, a właściwie grający go Justin Baldoni prawdziwiej zachwyca w rzeczywistości, jako mąż, ojciec, partner, syn.

Zachwyca jego zachwyt nad córką Maiyą i troska o jej przyszłość, tak pewnie naturalna dla większości ojców swoich córek:

However invariably, the next question I have to ask myself as her father is …”Who are my actions showing her that she CAN be?” To all my dads and moms out there, it’s on us to make sure the answer is “ANYTHING SHE CAN IMAGINE”. The world is hard enough and in part because of her gender she’s going to have enough people telling her no, and that she can’t do something in this world. It’s my job as her dad to make sure she knows she CAN and that anything is possible!

Porusza nieustająca wdzięczność dla ukochanej żony Emily, największej miłości, ale i partnerki codziennych zmagań:

She’s my ride or die. My heart. My home. My love. She is my constant source of friendship, partnership, grounding and peace.

Porywa jego tęsknota za utraconą każda chwilą bez żony i bez dzieci #DearMaiya i #DearMaxwell, bo praca i obowiązki:

On one hand I know I’m providing for my family but on the other I’d be lying if I didn’t admit that there’s guilt and some sadness that I don’t get to be with them every day to see them change and grow up.

Codziennie w najprostszych słowach, najczulszych gestach Justin pokazuje, że najfajniejszą rolą jego życia jest właśnie bycie tatą, a dom i rodzina to po prostu jego „happyplace”.

My happy place. #dearmaiya #dearmaxwell

A post shared by Justin Baldoni (@justinbaldoni) on

Proud, proud papa, #PapaBear Jason Momoa

Znamy go, jako Khala Drogo z Gier o Tron, lub superbohatera Aquamana. Ale o żadnej innej roli nie marzył tak bardzo, jak o byciu ojcem, którego celem jest… raising sensitive savages

Zawsze, ale to zawsze wzrusza mnie ten film, w którym Jason opowiada o swojej rodzinie, pasji do wspinaczki, architektury, sztuki.

 

O miłości swojego życia niezmiennie mówi tak:

Forever goofballs forever young forever in love My best friend. Partner in crime what an epic night aloha da momoaz.

Cudny też z niego przyjaciel. O swoich partnerkach filmowych wypowiada się z prawdziwą pasją, i… miłością:

And then this happened I’m so honored to know these two amazing women queens goddesses @gal_gadot @emilia_clarke Wonder Woman aka amazing mother warrior aka saves my ass all the time in JL And Khalessi aka mother of Fucking dragons aka my boo aka moon of my life Even i have to fanboy out sometimes. #icantbelievetheyloveme #drogodanywonderwoman #boomforeal. Aloha fanboy

„I found my place, my home” powtarza cz esto Jason “My Ohana”.

 

0 likes Ta Która Wie # , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

8 hours ago

5razones

Będąc w ciąży z Tadziem, a wciąż karmiąc Frania napisałam kiedyś tekst o piersiach, normach i długim karmieniu piersią (bo my wtedy karmiliśmy się już 2 lata).

To fragment tego tekstu:

"Świat i niektórzy ludzie będą się dziwować także, czy będzie pamiętał fakt trzymania piersi matki w buzi? I co to wspomnienie z nim zrobi? Gdzie jest granica, do której to, czyli karmienie jest normalne, a kiedy już jest anomalią? Niektórzy będą wskazywać i wyznaczać normy estetyczne, w ramach których czynność karmienia kilkulatka jest już czynnością niesmaczną, nieładną, brzydką, no zwyczajnie nieestetyczną. Inni będą doszukiwać się pewnych podtekstów seksualnych, wszak wiadomo w dzisiejszych czasach naszej nowoczesnej zachodniej kultury pierś jest przede wszystkim obiektem seksualnym i do kuszenia stworzonym (w tym wypadku proszę bardzo, może się negliżować). Jeszcze inni, powołując się na naukowców zza Oceanu z doktoratami z neurobiologii, psychiatrii i psychologii będą udowadniać, że długie karmienie piersią może rzutować (zwłaszcza u chłopców) w życiu dorosłym na pożycie seksualne. Tyleż szkód i krzywd, no tyleż wypaczeń, zaburzeń niezdrowych i destrukcyjnych może spowodować to przedłużające się i długodystansowe karmienie piersią. I do tego jeszcze te przebłyski i wspomnienia cyckanej maminej piersi."

Dziś karmię Tadzia, też już prawie dwuletniego, i na prawdę ostatnią rzeczą, jaką się martwię, jest to czy moi synowie będą pamiętać te nasze wspólne chwile.

Franiu zdaje się, że pamięta. Ale nie wiem, czy sam akt karmienia, czy po prostu naszą bliskość, tulenie. I dla niego bardzo naturalnym i normalnym jest to, że gdy jego brat młodszy płacze, to być może potrzebuje właśnie tej bliskości. Albo mojej i karmienia, albo bliskości i obecności brata. A ten brat wcale mu tego nie szczędzi.

Nie bójcie się bliskości.

5razones.pl/piersi-normy-i-dlugie-dystanse/

ps. To zdjęcie to przepiękna pamiątka z naszej domowj sesji, którą zrobiła nam niesamowita Marzena Rej-Brodowska Photolifestyle. Za niedługo pokażę Wam trochę więcej kadrów. <3
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

5razones

W weekend niczym Was nie spamuje, bo tak sobie myślę, że to Wasz czas na Wasze sprawki, rodzinę, małe i wielkie przygody, więc co ja Was będę zaczepiać... 😎🏡🌹🍺🍓🚴‍♀️🚴‍♂️☕🍦

Ale jeśli naszła by Was ochota na sprawdzenie co tam u nas, to zapraszam na nasze konto na IG.

My kończymy słoneczny, prawie że wakacyjny weekend leżakowaniem w naszym ogródku.

www.instagram.com/p/Bh4KIkXF69C/
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 days ago

5razones

Tak jeszcze nie karmiłam....

:D

#breastfeedingareaHow specatular is this mammal?

Breast feeding its young whilst in full flight!

The Grey-headed flying-foxe (Pteropus poliocephalus) is vitally important for native seed dispersal and gum tree pollination - in effect they serve like bees for many Australian forests. They feed on over 100 species of flowering trees and fleshy-fruited trees and liana, and many rely on them for their survival. In a single night, a flying fox can travel over 40 kilometres in a night, pollinating trees and spreading seeds as it goes. A single flying fox can disperse up to 60,000 seeds in one night.

Listed as #vulnerable, key threats include #habitat #destruction, camp disturbance, #heat stress, #entanglement in backyard netting and barbed wire, #electrocution on power lines, and climate change related impacts (and there are a few).

For more information on their plight and more photos, please go to: gimesy.com/melbournes-grey-headed-flying-foxes/

#flyingfox #fruitbat #mammal #flyingmammal #wildlife #greyheadedflyingfox #pollination ‪#nature #biodiveristy #breastfeeding #young #pup‬‪ #naturephotography #Australia #melbourne #yarrariver #kew Environment Victoria Australian Conservation Foundation Fly By Night Bat Clinic
... See MoreSee Less

View on Facebook