5razones.pl

Luty 5, 2018 at 9:40 pm

Przyjaciele: Ten z karmieniem piersią

Przyjaciele: Ten z karmieniem piersią

Korzystając po raz kolejny z łaski Netflix, uszczęśliwiona dostępem do 10 sezonów serialu Przyjaciele od kilku dni uprawiam maraton powrotu do przeszłości wraz Rachel, Rossem, Chandlerem, Monicą, Phoebe i Joeyem.

Serial  doczekał się teraz wielu krytycznych recenzji, w ramach których zarzuca mu się i wypomina seksizm, rasizm oraz homofobiczne żarty. Ja wiem, że oglądany z perspektywy 20 lat może trącić myszką, wszak jejku jest to opowieść o paczce przyjaciół, która co chwilę się ze sobą spotyka, przesiaduje razem w ulubionej kawiarni, lub na kanapie, fotelu, w kuchni w mieszkaniu jednego z nich (czasem u Monici i Rachale, czasem u chłopaków), i rozmawia, wygłupia się, żartuje, dogryza sobie, troszczy się o siebie nawzajem (i ileż sytuacji zmarnowanych na zrobienie selfie i scrollowanie facebooka czy innego instagrama).
Ale mnie wciąż te ich spotkania, miłosne i życiowe perypetie bawią i wzruszają, oraz doprowadzają do łez, zarówno ze śmiechu, jak i z poruszenia.

A jeśli czegoś się w serialu teraz doszukuję to moich ulubionych wątków, czyli… karmienia piersią. I w drugim odcinku drugiego sezonu zatytułowanym „ten o karmieniu piersią”  dochodzi do poruszenia na kanapie w mieszkaniu Moniki, bo Carol, czyli była żona Rossa chce nakarmić ich synka Bena. Widok karmiących piersi najbardziej zaskakuje i dziwuje oczywiście Joey’a i Chandlera. Do porządku przywołuje ich Ross tłumacząc, że jego synek będzie jadł teraz lunch, i że raczej będzie to robić często, więc żeby się lepiej przyzwyczaili. Panowie nie omieszkują zadać pytań dotyczących procedury karmienia.

 

 

W drugiej części serialu rzucają sobie jeszcze wyzwanie, kto spróbuje kobiecego mleka z butelki, i Ross jako ojciec, i były mąż (przypomnijmy: jego była żona okazała się lesbijką, i ich wspólnego syna wychowuje ze swoją ukochana partnerką) czuje się więcej niż zmotywowany, żeby tegoż spróbować.  Więcej nie zdradzę.

Kto jakimś cudem Przyjaciół nigdy nie oglądał, niech nadrabia zaległości. Kto tak jak ja należy do fanów serialu, zapraszam do przeżycia go raz jeszcze.

 

0 likes U Eleganckich # , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

8 hours ago

5razones

Będąc w ciąży z Tadziem, a wciąż karmiąc Frania napisałam kiedyś tekst o piersiach, normach i długim karmieniu piersią (bo my wtedy karmiliśmy się już 2 lata).

To fragment tego tekstu:

"Świat i niektórzy ludzie będą się dziwować także, czy będzie pamiętał fakt trzymania piersi matki w buzi? I co to wspomnienie z nim zrobi? Gdzie jest granica, do której to, czyli karmienie jest normalne, a kiedy już jest anomalią? Niektórzy będą wskazywać i wyznaczać normy estetyczne, w ramach których czynność karmienia kilkulatka jest już czynnością niesmaczną, nieładną, brzydką, no zwyczajnie nieestetyczną. Inni będą doszukiwać się pewnych podtekstów seksualnych, wszak wiadomo w dzisiejszych czasach naszej nowoczesnej zachodniej kultury pierś jest przede wszystkim obiektem seksualnym i do kuszenia stworzonym (w tym wypadku proszę bardzo, może się negliżować). Jeszcze inni, powołując się na naukowców zza Oceanu z doktoratami z neurobiologii, psychiatrii i psychologii będą udowadniać, że długie karmienie piersią może rzutować (zwłaszcza u chłopców) w życiu dorosłym na pożycie seksualne. Tyleż szkód i krzywd, no tyleż wypaczeń, zaburzeń niezdrowych i destrukcyjnych może spowodować to przedłużające się i długodystansowe karmienie piersią. I do tego jeszcze te przebłyski i wspomnienia cyckanej maminej piersi."

Dziś karmię Tadzia, też już prawie dwuletniego, i na prawdę ostatnią rzeczą, jaką się martwię, jest to czy moi synowie będą pamiętać te nasze wspólne chwile.

Franiu zdaje się, że pamięta. Ale nie wiem, czy sam akt karmienia, czy po prostu naszą bliskość, tulenie. I dla niego bardzo naturalnym i normalnym jest to, że gdy jego brat młodszy płacze, to być może potrzebuje właśnie tej bliskości. Albo mojej i karmienia, albo bliskości i obecności brata. A ten brat wcale mu tego nie szczędzi.

Nie bójcie się bliskości.

5razones.pl/piersi-normy-i-dlugie-dystanse/

ps. To zdjęcie to przepiękna pamiątka z naszej domowj sesji, którą zrobiła nam niesamowita Marzena Rej-Brodowska Photolifestyle. Za niedługo pokażę Wam trochę więcej kadrów. <3
... See MoreSee Less

View on Facebook

1 day ago

5razones

W weekend niczym Was nie spamuje, bo tak sobie myślę, że to Wasz czas na Wasze sprawki, rodzinę, małe i wielkie przygody, więc co ja Was będę zaczepiać... 😎🏡🌹🍺🍓🚴‍♀️🚴‍♂️☕🍦

Ale jeśli naszła by Was ochota na sprawdzenie co tam u nas, to zapraszam na nasze konto na IG.

My kończymy słoneczny, prawie że wakacyjny weekend leżakowaniem w naszym ogródku.

www.instagram.com/p/Bh4KIkXF69C/
... See MoreSee Less

View on Facebook

4 days ago

5razones

Tak jeszcze nie karmiłam....

:D

#breastfeedingareaHow specatular is this mammal?

Breast feeding its young whilst in full flight!

The Grey-headed flying-foxe (Pteropus poliocephalus) is vitally important for native seed dispersal and gum tree pollination - in effect they serve like bees for many Australian forests. They feed on over 100 species of flowering trees and fleshy-fruited trees and liana, and many rely on them for their survival. In a single night, a flying fox can travel over 40 kilometres in a night, pollinating trees and spreading seeds as it goes. A single flying fox can disperse up to 60,000 seeds in one night.

Listed as #vulnerable, key threats include #habitat #destruction, camp disturbance, #heat stress, #entanglement in backyard netting and barbed wire, #electrocution on power lines, and climate change related impacts (and there are a few).

For more information on their plight and more photos, please go to: gimesy.com/melbournes-grey-headed-flying-foxes/

#flyingfox #fruitbat #mammal #flyingmammal #wildlife #greyheadedflyingfox #pollination ‪#nature #biodiveristy #breastfeeding #young #pup‬‪ #naturephotography #Australia #melbourne #yarrariver #kew Environment Victoria Australian Conservation Foundation Fly By Night Bat Clinic
... See MoreSee Less

View on Facebook