U Eleganckich

Przyjaciele: Ten z karmieniem piersią

5 lutego 2018

Korzystając po raz kolejny z łaski Netflix, uszczęśliwiona dostępem do 10 sezonów serialu Przyjaciele od kilku dni uprawiam maraton powrotu do przeszłości wraz Rachel, Rossem, Chandlerem, Monicą, Phoebe i Joeyem.

Serial  doczekał się teraz wielu krytycznych recenzji, w ramach których zarzuca mu się i wypomina seksizm, rasizm oraz homofobiczne żarty. Ja wiem, że oglądany z perspektywy 20 lat może trącić myszką, wszak jejku jest to opowieść o paczce przyjaciół, która co chwilę się ze sobą spotyka, przesiaduje razem w ulubionej kawiarni, lub na kanapie, fotelu, w kuchni w mieszkaniu jednego z nich (czasem u Monici i Rachale, czasem u chłopaków), i rozmawia, wygłupia się, żartuje, dogryza sobie, troszczy się o siebie nawzajem (i ileż sytuacji zmarnowanych na zrobienie selfie i scrollowanie facebooka czy innego instagrama).
Ale mnie wciąż te ich spotkania, miłosne i życiowe perypetie bawią i wzruszają, oraz doprowadzają do łez, zarówno ze śmiechu, jak i z poruszenia.

A jeśli czegoś się w serialu teraz doszukuję to moich ulubionych wątków, czyli… karmienia piersią. I w drugim odcinku drugiego sezonu zatytułowanym „ten o karmieniu piersią”  dochodzi do poruszenia na kanapie w mieszkaniu Moniki, bo Carol, czyli była żona Rossa chce nakarmić ich synka Bena. Widok karmiących piersi najbardziej zaskakuje i dziwuje oczywiście Joey’a i Chandlera. Do porządku przywołuje ich Ross tłumacząc, że jego synek będzie jadł teraz lunch, i że raczej będzie to robić często, więc żeby się lepiej przyzwyczaili. Panowie nie omieszkują zadać pytań dotyczących procedury karmienia.

 

 

W drugiej części serialu rzucają sobie jeszcze wyzwanie, kto spróbuje kobiecego mleka z butelki, i Ross jako ojciec, i były mąż (przypomnijmy: jego była żona okazała się lesbijką, i ich wspólnego syna wychowuje ze swoją ukochana partnerką) czuje się więcej niż zmotywowany, żeby tegoż spróbować.  Więcej nie zdradzę.

Kto jakimś cudem Przyjaciół nigdy nie oglądał, niech nadrabia zaległości. Kto tak jak ja należy do fanów serialu, zapraszam do przeżycia go raz jeszcze.

 

Możesz polubić też