5razones.pl

Luty 5, 2018 at 9:40 pm

Przyjaciele: Ten z karmieniem piersią

Przyjaciele: Ten z karmieniem piersią

Korzystając po raz kolejny z łaski Netflix, uszczęśliwiona dostępem do 10 sezonów serialu Przyjaciele od kilku dni uprawiam maraton powrotu do przeszłości wraz Rachel, Rossem, Chandlerem, Monicą, Phoebe i Joeyem.

Serial  doczekał się teraz wielu krytycznych recenzji, w ramach których zarzuca mu się i wypomina seksizm, rasizm oraz homofobiczne żarty. Ja wiem, że oglądany z perspektywy 20 lat może trącić myszką, wszak jejku jest to opowieść o paczce przyjaciół, która co chwilę się ze sobą spotyka, przesiaduje razem w ulubionej kawiarni, lub na kanapie, fotelu, w kuchni w mieszkaniu jednego z nich (czasem u Monici i Rachale, czasem u chłopaków), i rozmawia, wygłupia się, żartuje, dogryza sobie, troszczy się o siebie nawzajem (i ileż sytuacji zmarnowanych na zrobienie selfie i scrollowanie facebooka czy innego instagrama).
Ale mnie wciąż te ich spotkania, miłosne i życiowe perypetie bawią i wzruszają, oraz doprowadzają do łez, zarówno ze śmiechu, jak i z poruszenia.

A jeśli czegoś się w serialu teraz doszukuję to moich ulubionych wątków, czyli… karmienia piersią. I w drugim odcinku drugiego sezonu zatytułowanym „ten o karmieniu piersią”  dochodzi do poruszenia na kanapie w mieszkaniu Moniki, bo Carol, czyli była żona Rossa chce nakarmić ich synka Bena. Widok karmiących piersi najbardziej zaskakuje i dziwuje oczywiście Joey’a i Chandlera. Do porządku przywołuje ich Ross tłumacząc, że jego synek będzie jadł teraz lunch, i że raczej będzie to robić często, więc żeby się lepiej przyzwyczaili. Panowie nie omieszkują zadać pytań dotyczących procedury karmienia.

 

 

W drugiej części serialu rzucają sobie jeszcze wyzwanie, kto spróbuje kobiecego mleka z butelki, i Ross jako ojciec, i były mąż (przypomnijmy: jego była żona okazała się lesbijką, i ich wspólnego syna wychowuje ze swoją ukochana partnerką) czuje się więcej niż zmotywowany, żeby tegoż spróbować.  Więcej nie zdradzę.

Kto jakimś cudem Przyjaciół nigdy nie oglądał, niech nadrabia zaległości. Kto tak jak ja należy do fanów serialu, zapraszam do przeżycia go raz jeszcze.

 

0 likes U Eleganckich # , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

1 day ago

5razones

Zanim popełnię dla Was jakiś nowy tekst, przypomnę taki z przed kilku (dokładnie trzech) lat, który niedawno szczęśliwie przypomniał mi sam Facebook.

Szczęśliwie, bo czasami sama lubię i potrzebuję wracać do swoich tekstów.

Rzecz o szczęściu. Codziennym. Z cytatami z Zadie Smith:
"Moim lekarstwem na wszelkie żale, frustracje i wątpliwości jest po prostu robienie. W moim przypadku to odbywa się poprzez pisanie, ale też przez wykonywanie codziennych, realnych rzeczy dla realnych osób – gotowanie, ubieranie dzieci do szkoły, naprawienie czegoś. Może to nie jest seksowne credo życiowe, ale to prawda. Szczęście to wykonywanie potrzebnej pracy i patrzenie na jej efekt."

<3

5razones.pl/koncept-szczescie/

Zdjęcie: Rej-Brodowska Photolifestyle
... See MoreSee Less

View on Facebook

7 days ago

5razones

Wreszcie jakiś praktyczny gadżet dla facetów :D :D :D

I Want One
These straps keep your shirt tucked in all day

Get yours here: bluecrate.com/products/tidy-tuck
... See MoreSee Less

View on Facebook