Marzec 29, 2015 at 8:27 pm

Roll Like A Ball

Roll Like A Ball

Dziewczęta, wiosna zastała nas w ferworze treningowej walki. Ja wiem, ja wiem, nie wszystko udało nam się już wypracować, tu i ówdzie jeszcze nam dynda, i zwisa i pyszni się i pęczni, jeszcze tyle, tyle przed nami, ale pamiętajcie jedno: nie od razu Chodakowską i Lewandowską przypakowało.

Dzisiejsza moja propozycja workoutowa pozwoli nam wykorzystać te pozostałości, krągłości po zimie, jesieni czy nawet zeszłym lecie. Będziemy się kręcić, toczyć, rollować jak nie przymierzając piłeczki. To ćwiczenie, bez ściemy, wielowymiarowo zadba o wasze ciała, o wasze mięśnie gdzieś tam głęboko w czeluściach ukryte, wymasuje wasze kręgosłupy kręg po kręgu, wypracuje balans, i zwiększy waszą flexibility. Skuszone?

Ready for a Roll Like A Ball?

Do rollowania się jak piłka potrzebne będziecie wy same. Do tej zabawy typu: kotłowanie na dywanie możecie zaprosić także swoją żywą sztangę, dziecko. Niechże posłuży wam jako dodatkowe obciążenie, wzmacniające moc toczenia. Siadamy na podłodze, najlepiej na odpowiednio puszystym dywanie, macie, karimacie, czy co tam macie. Sadzamy sobie Pimpusia na udach/brzuchu, podnosimy nogi ugięte pod ok. 90 stopniami i start! Up!

Kręg po kręgu opadamy na podłogę, aż do zarzucenia nóg prawie, że za głowę. Cały wic w tym, żeby nas nie fiknęło. Podgląd techniki możecie sprawdzić tutaj  oraz na poniższych planszach pomocniczych.

roll like a ball 1

 

roll like a ball 2

 

roll like a ball 3

No to siup! Suck your belly button in! I jeszcze raz hop. Try to keep your balance! Hip-hop. Keep your abs tensed. Rolluj, rolluj na całego. Feel the power in your back. Bujaj się piłeczko. Do a Hip-Up. Go, go! I góra i dół, i góra i dół. Feel your abdominal muscles work. Trzymaj, trzymaj równowagę. Be careful not to break up to one side. I huśtaj, i kotłuj się w te i wewte. Feel the energy. I jeszcze raz, nie przestawaj. Control your breath. Keep your balance point. Tak! Wspaniale, poczuj moc piłeczki. God Job!

Podobało się rollowanie? Wpisz sobie w swój notesik treningowy plus 10 punkcików za balans i core. Great! Tocz i kotłuj się na całego, kiedy tylko najdzie się ochota. Do it regularly to strengthen your back and abs! Ilość powtórzeń: nieograniczona. A teraz spocznij, rozrolluj się, rozprostuj, dychnij, wyrównaj oddech. I wracaj do nas po więcej. LET THE POWER COMBINE!

0 likes Baby Fat Killer # , , , , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
  • Smok Elegancki

    Więc lepiej ruszaj się, kołysz się,

    bujaj odwłok 🙂

Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Kiedy wracasz do domu po zaledwie kilku godzinach, gdyż ponieważ byłaś sobie #zrobićkudły 💇‍♀️
a Twój #dzidziuś wita Cię onomatopeją:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Am!

Nie #am synku, tylko ma-ma!
... See MoreSee Less

View on Facebook

Podział jest prosty: ja wymyślam i piszę, Smok rysuje.
Lubimy to bardzo. <3

Piszemy i rysujemy po tak zwanych godzinach, wieczorową, albo bardzo nocną porą, gdy dzidziusie już śpią. Bywa, że czasami po tej nocnej zmianie chodzimy nie wyspani.

Ale lubimy to. I to bardzo.

I wiemy, że Wy: nasi czytelnicy, też lubicie nasze historie i opowieści rysunkowe.

A jeśli lubicie, to zostawcie nam 👍 lajka <3 serducho, czy to inną „emocję” :) I śmiało udostępniajcie dalej za pomocą tego guziczka z napisem: Udostępnij.

Bo tylko taka forma waszej fanowskiej zapłaty (lajki i udostępnienia to taka wirtualna waluta) robi nam „zasięgi”, „sławę”, „statystyki”, pracuje na nas, autorów.

Każdy tekst, mem, rysunek, obrazek (nawet najśmieszniejszy) jaki napotkacie w Internetach ma swojego autora i prawa – autorskie.

Niestety dla niektórych, to co znalezione w Internecie, na fejsie, IG, to niczyje, darmowe,dlatego można wziąć jak swoje, publikując na swoim wallu i w łaskawości swojej czasami tagując autora. To są bardzo nieeleganckie, niezgodne z prawem, a także regulaminem facebooka praktyki.
Tego nie lubimy. Jeszcze bardziej.

Jako autorzy tego bloga wraz z innymi artystami i rysownikami*** bierzemy udział w akcji edukacyjnej, żeby wszystkim w Internecie przypomnieć:

Śmieszne obrazki też mają prawa - autorskie

Lubisz, kochasz i szanujesz?
Udostępnij!

***Lista wszystkich twórców biorących udział w akcji w pierwszym komentarzu pod tym postem.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Sobota się sobotni w #najlepsze.
😍🥂💤🛌🥘📚

A na ścianie zawisła piękna #makrama. Dzieło zdolnych rączek Marty z Marheri Crafts z którą miałam okazję poznać się #wreszcie #nareszcie wczoraj w klockowej krainie.
W tych supełkach zamknięta jest dobra #energia. Tak mówi Marta.
I to się cudownie składa, bo ja na #jesien
będę potrzebować moc dobrej energii. 🎉☯️💫💖🌈

#5razones
... See MoreSee Less

View on Facebook

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress