Maj 19, 2015 at 11:10 am

Spacer siłaczki

Spacer siłaczki

Wiosna nastała w pełnej swej zielonej krasie. Mam wrażenie, że jeszcze wczoraj wieczorem zasłaniając rolety za oknem widziałam osamotnione, zdruzgotane po długiej zimie gałęzie, a już dziś tak nagle cudownie się całe zielenieją, kwiatami puszą, pysznią i obnoszą. Szał, to wiosny dziki szał.
Ach nic tylko ruszyć, ruszyć przed siebie, i niczym jak w leśmianowskich strofach, ciorać, czochrać się w zieleni.
Co, romantycznie się zrobiło?
I żeście się rozmarzyły, że w tą zieloną toń się rzucicie i będziecie się relaksem napawać. O nie! Ta zieleń niech motywacją Wam będzie, żeby się ruszyć. Ruszyć w spacer, spacer siłaczki.

Jest spora szansa, że przedstawiając Wam najnowszy trening z cyklu #BabyFatKilling, Ameryki to ja Wam nie odkryję. Że wy takie siłaczowe przemarsze to dzień w dzień, czy pogoda czy słota, czy jesień czy wiosna dzielnie uprawiacie. Dom, po drodze prędkie zakupy, park, plac zabaw, trasa na dom. Nie wiem też, czy to w ogóle nazywać spacerem. Wszak to częściej jest marsz, przemarsz, trucht, bieg, bieg przełajowy czy też nawet bieg na orientację. Właściwie to ja nawet nie wiem, czy jest sens, żebym ja Wam tłumaczyła, jak to spacero-marszowanie uprawiać. Przypuszczam, że taka cioroza w plenerze, to jest Wasz chleb codzienny, chleb powszedni.
No ale, żeby nie było, że Was zostawiam bez wytycznych i instrukcji.

Żeby ruszyć do poważnego przemarszu w plenerze będą Wam potrzebne: wózek, a wózku dziecię Wasze (waga dowolna). Weźcie na drogę też torbę z akcesoriami najbardziej podręcznymi: pieluchy, kremy, bidon z wodą, jakieś przekąski, chrypeczki, może jakiś zestaw ubranek na zmianę. Dopakować jeszcze można wszelakie atrybuty władzy w piaskownicy i na placu zabaw: wiaderka, grabki, łopatki plus koniecznei jakaś piłka. Spakowane? Wszyscy na pokładzie, to ruszamy.

Najpierw powoli, ciut ociężale. Po chodnikach, wybojach i dziurach wszelakich tak troszkę ospale. Płynnie z człapania, człap człap, przejdź w dynamiczny marsz. Do you feel your muscles work? Idziesz, go go go, pchasz, przedzierasz się, przesz do przodu. Jeśli po drodze mijasz warzywniak, robisz małe stop. Truchtając ładujesz do wózka 3 kg ziemniaków, 0,5 kg marchewki, brokuł, 2 kg jabłek, i może jeszcze 2 l mleka, chleb, masło, włoszczyzna. Załadowane? Ruszamy dalej.

Idziesz, idziesz, raz, dwa, raz dwa trzy, you can do this!, go go go. Kolejny cel już blisko. Na placu zabaw uwalniasz dziecię. Ono rusza a ty zanim. Skłon, wypad, podnosimy, opadamy, i huśtawkę popychamy. Pamiętaj o napiętych mięśniach brzucha. Let your abs work! I goń i gnaj po trawie za dzieckiem się uganiaj. I jeszcze raz skłon, i na rączki, i hop, i siup. Feel the energy! I jeszcze raz skłon, wypad, ukłon, pad, podskok, hop, siup, tralala. One last or almost last remaining. Zgrzana? Upocona? Control your breath. Próbujemy wracać? Pakuj małego do wypełnionego wozu. Nie da się złapać? To sprintem ganiaj po trawnikach, krzakach i haberdziach. Złapany? Nie chce wleź do wózka. To pod pachę urwisa, i do przodu!

Najpierw powoli, ciut ociężale. Po chodnikach, wybojach i dziurach wszelakich tak troszkę ospale. I buch i uch , i krok za krokiem. I trzymasz, i dźwigasz. I puff i jakże uff. I przyj, i drzyj do przodu. Feel the power in your body! Utrzymaj tempo. I jeszcze raz, i jeszcze dwa, i trzy, go go go. Jesteś, no już prawie jesteś.
Człowiek mały z rąk, wózek i zakupy w kąt. Spocznij, dychnij, odpocznij.

Spacer siłaczki wykonuj codziennie. Wszechstronnie ten to przemarsz zadba o mięśnie calutkiego twego ciało, nie wspominając o hartowaniu i wzmacnianiu kondycji. Nie wierzysz?
Spróbuj, popróbuj się w terenie sama. Jeszcze dziś.

LET THE POWER COMBINE!

0 likes Baby Fat Killer # , , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Kiedy wracasz do domu po zaledwie kilku godzinach, gdyż ponieważ byłaś sobie #zrobićkudły 💇‍♀️
a Twój #dzidziuś wita Cię onomatopeją:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
- Am!

Nie #am synku, tylko ma-ma!
... See MoreSee Less

View on Facebook

Podział jest prosty: ja wymyślam i piszę, Smok rysuje.
Lubimy to bardzo. <3

Piszemy i rysujemy po tak zwanych godzinach, wieczorową, albo bardzo nocną porą, gdy dzidziusie już śpią. Bywa, że czasami po tej nocnej zmianie chodzimy nie wyspani.

Ale lubimy to. I to bardzo.

I wiemy, że Wy: nasi czytelnicy, też lubicie nasze historie i opowieści rysunkowe.

A jeśli lubicie, to zostawcie nam 👍 lajka <3 serducho, czy to inną „emocję” :) I śmiało udostępniajcie dalej za pomocą tego guziczka z napisem: Udostępnij.

Bo tylko taka forma waszej fanowskiej zapłaty (lajki i udostępnienia to taka wirtualna waluta) robi nam „zasięgi”, „sławę”, „statystyki”, pracuje na nas, autorów.

Każdy tekst, mem, rysunek, obrazek (nawet najśmieszniejszy) jaki napotkacie w Internetach ma swojego autora i prawa – autorskie.

Niestety dla niektórych, to co znalezione w Internecie, na fejsie, IG, to niczyje, darmowe,dlatego można wziąć jak swoje, publikując na swoim wallu i w łaskawości swojej czasami tagując autora. To są bardzo nieeleganckie, niezgodne z prawem, a także regulaminem facebooka praktyki.
Tego nie lubimy. Jeszcze bardziej.

Jako autorzy tego bloga wraz z innymi artystami i rysownikami*** bierzemy udział w akcji edukacyjnej, żeby wszystkim w Internecie przypomnieć:

Śmieszne obrazki też mają prawa - autorskie

Lubisz, kochasz i szanujesz?
Udostępnij!

***Lista wszystkich twórców biorących udział w akcji w pierwszym komentarzu pod tym postem.
... See MoreSee Less

View on Facebook

Sobota się sobotni w #najlepsze.
😍🥂💤🛌🥘📚

A na ścianie zawisła piękna #makrama. Dzieło zdolnych rączek Marty z Marheri Crafts z którą miałam okazję poznać się #wreszcie #nareszcie wczoraj w klockowej krainie.
W tych supełkach zamknięta jest dobra #energia. Tak mówi Marta.
I to się cudownie składa, bo ja na #jesien
będę potrzebować moc dobrej energii. 🎉☯️💫💖🌈

#5razones
... See MoreSee Less

View on Facebook

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress