Listopad 6, 2016 at 9:35 pm

Tylko nie po mamusi

Tylko nie po mamusi

Próbowałam ostatnio pochorować. Próbowałam. Ani człowiek w spokoju nie posiedzi, o leżeniu nie wspominając. Zaraz ładują się na matkę leżącą, w rękaw pokasłującą, a to obiekty dziecięce, a to ciała kocie. W sumie w kotach rozmruczanych i rozgrzanych wypoczywać i chorować rzecz wyborna, ale nie takie numery z naszymi sierściuchami. Bo nasze koty to wytrawni beneficjenci domowego splendoru. Czyli człowiek na kanapie, o to się na nim, w nim rozgoszczę i rozfurkoczę.

Z dziećmi też nie tędy droga.

A dokładnie to droga wszystkich dziecięcych zabaw zawsze, ale to zawsze przebiegać musi przez leżącą matkę. A to przez mamunię przetoczy się pociąg, nad nią zakołuje i przeleci pterodaktyl, który porwał owcę lub helikopter ratunkowy, we włosy wplącze się lew, żyrafa, i stado baranów. Przez matkę przewalają się fikołki, salta i inne popisy gimnastyczne. Matka materac.

Zatem leżałam sobie, i takim słabowitym głosem domagałam się spokoju, nawołując i upraszając: błagam, tylko nie właź na mamusię.

W podobnych okolicznościach przyrody i choroby, nie próbujcie wypowiadać tych słów. Stanowią bowiem dodatkową zachętę do eksploracji matki.

0 likes U Eleganckich # , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones
O mnie
To ja Pau Elegancka Wszystko co chcecie o mnie wiedzieć, znajdziecie tu. W każdym poście. Przeczytacie w każdym zdaniu i pomiędzy zdaniami. Rozpoznacie na granicy kropki kończącej jedną myśl, a akapitem rozpoczynającym następną. Zdjęcia, rysunki, szkice to pocztówki z naszej codzienności. Łapcie!

Tadzinku, czy ja cię mogę zjeść?
.
.
.
.
.
.
- Am ahym! - wyraził zgodę Tadeusz, i ta wypowiedź kwalifikuje się jako jego drugie zdanie w życiu.

Bo pierwsze to było: sio tam! - i to jest szalenie ważne zdanie, bo za jego pomocą można przegonić kota z terytorium matka, o które to ziemie nieustająco się rywalizuje z domową zwierzyną. Można też nadać kierunek rodzinnej wyprawie.

I ja właśnie próbuję przegonić dzieciarnię za drzwi wołając: sio tam dzieci, sio!
... See MoreSee Less

View on Facebook

Ten wpis powstał na zamówienie tych, którym zamarzyło się ruszyć śladem naszych rowerowych przepraw. Mapy oraz wskazówki opracował Ojciec Smoków. To jego wpisowy debiut, zatem domaga się aplauzu. 👏👏👏

5razones.pl/rowerem-sladami-zubra/
... See MoreSee Less

View on Facebook