U Eleganckich W kuchni utytłani

W święta wszyscy odpoczywają…

1 kwietnia 2013
W święta

 

„Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie.”
— Charles Bukowski

Nasza gromada kocia jeszcze do niedawna liczyła trzech zbawicieli. Także wraz z nimi żyliśmy potrójnie, potrójnie przeżywaliśmy, leniuchowaliśmy, i no w ogóle potrójnie nam we wszystkim było. Do niedawna, bo stan liczebny trzody zmniejszył się do dwóch puchaczy. Ten pierwszy i najważniejszy, po długiej walce z chorobą postanowił (tak, to była jego decyzja) przenieść się na drugą stronę tęczowego mostu. Zostawił po sobie ogromną pustkę, smocze kolana, rozgrzany kaloryfer i czerwoną miseczkę. No i nas.

Czarnuch był księciem celebracji i majestatem świętowania. Był kotem empatycznym i rozumiejącym. Czy są gdzieś jeszcze takie koty?

W pierwszą Wielkanoc bez niego, dziwną, bo śnieżną no i bez niego, przypomnieliśmy sobie to, czego nas naumiał na temat świętowania i celebrowania, jakieś cztery lata temu.  W  święta wszyscy odpoczywają… Koty, ludzie i pierniki…
Zadbaliśmy zatem o 100% zwolnienia i wyhamowania, zabunkrowaliśmy się w domostwie z łakociami. Obłożyliśmy się kociczkami: Rudą i Białą. Drzwi otwieraliśmy tylko dla dobrych gości. Śmialiśmy się do rozpuku. Płakaliśmy ze wzruszenia. Trzymaliśmy się za ręce. Wznosiliśmy toasty. Wysypialiśmy się na całego.
Objadaliśmy się także tytułowym piernikiem, pękającym od bakalii. Ten piernik to specjalność Smoka. Korzysta z tego przepisu, ale zawsze czegoś tam domiesza, lub wymiesza swoją smoczą łapą.  Także ten piernik, to po prostu smoczy piernik. Przy jego wypiekaniu, ważny jest także moment czuwania. Piernika trzeba doglądać. Tak jak człowieka. Czarny był najlepszym czuwaczem-doglądaczem.

Umrzeć, tego nie robi się człowiekowi.

 

Możesz polubić też