Kwiecień 1, 2013 at 5:51 pm

W święta wszyscy odpoczywają…

W  święta wszyscy odpoczywają…

 

„Fajnie mieć gromadę kotów. Jeśli czujesz się źle, po prostu patrzysz na koty i czujesz się lepiej, bo one wiedzą, że wszystko jest jak jest. Nie ma się czym podniecać. Po prostu wiedzą. Są zbawicielami. Im więcej masz kotów, tym dłużej żyjesz. Jeżeli masz sto kotów, będziesz żył dziesięć razy dłużej niż gdybyś miał dziesięć. Któregoś dnia zostanie to odkryte, a wtedy ludzie będą mieli po tysiąc kotów i będą żyli wiecznie.”
— Charles Bukowski

Nasza gromada kocia jeszcze do niedawna liczyła trzech zbawicieli. Także wraz z nimi żyliśmy potrójnie, potrójnie przeżywaliśmy, leniuchowaliśmy, i no w ogóle potrójnie nam we wszystkim było. Do niedawna, bo stan liczebny trzody zmniejszył się do dwóch puchaczy. Ten pierwszy i najważniejszy, po długiej walce z chorobą postanowił (tak, to była jego decyzja) przenieść się na drugą stronę tęczowego mostu. Zostawił po sobie ogromną pustkę, smocze kolana, rozgrzany kaloryfer i czerwoną miseczkę. No i nas.

Czarnuch był księciem celebracji i majestatem świętowania. Był kotem empatycznym i rozumiejącym. Czy są gdzieś jeszcze takie koty?

W pierwszą Wielkanoc bez niego, dziwną, bo śnieżną no i bez niego, przypomnieliśmy sobie to, czego nas naumiał na temat świętowania i celebrowania, jakieś cztery lata temu.  W  święta wszyscy odpoczywają… Koty, ludzie i pierniki…
Zadbaliśmy zatem o 100% zwolnienia i wyhamowania, zabunkrowaliśmy się w domostwie z łakociami. Obłożyliśmy się kociczkami: Rudą i Białą. Drzwi otwieraliśmy tylko dla dobrych gości. Śmialiśmy się do rozpuku. Płakaliśmy ze wzruszenia. Trzymaliśmy się za ręce. Wznosiliśmy toasty. Wysypialiśmy się na całego.
Objadaliśmy się także tytułowym piernikiem, pękającym od bakalii. Ten piernik to specjalność Smoka. Korzysta z tego przepisu, ale zawsze czegoś tam domiesza, lub wymiesza swoją smoczą łapą.  Także ten piernik, to po prostu smoczy piernik. Przy jego wypiekaniu, ważny jest także moment czuwania. Piernika trzeba doglądać. Tak jak człowieka. Czarny był najlepszym czuwaczem-doglądaczem.

Umrzeć, tego nie robi się człowiekowi.

 

0 likes U Eleganckich , W kuchni utytłani # , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

3 days ago

5razones

Ten moment, kiedy dziecko bardzo chce odpowiedzieć tacie na pytanie: co robi mama?, a że tak jakby brakuje mu odpowiedniego słowa z kategorii: dom/gospodarstwo domowe i tłumaczy najlepiej jak potrafi...
.
.
.
.
.
.
.
- Ogrzewa* nasze ubranka...

* czyli prasuje. Po rzeczowniku żelazko, przyszła najwyższa pora na nauczenie się czasownika, który wchodzi w ścisłą relację z w/w przedmiotem.
... See MoreSee Less

View on Facebook

5 days ago

5razones

W prowadzeniu bloga i w pisaniu do Kwartalnika Laktacyjnego najbardziej lubię spotkania, rozmowy, wywiady.

I ostatnio miałam przyjemność porozmawiać i poznać lepiej Ewę Dymek-Dudzińską (malarkę, performerkę, pisarkę). O Ewie "zrobiło się głośno" po tym, jak na na jednym z koncertów stanęła za konsoletą djską, grając koncert techno i jednocześnie karmiąc piersią swoją kilkumiesięczną córeczkę. Ewa przyznaje, że hejterskich komentarzy, jakie popłynęły po tym spontanicznym występie w jej stronę, starała się nie czytać, bo zna wartość swojego macierzyństwa.

Rozmawiałyśmy o karmieniu piersią (a jakże!), o bliskości i więzi, jaka się rodzi nie tylko w trakcie karmienia, i także o muzyce.

- Karmienie piersią zmusza do ciągłego przytulania... - powiedziała Ewa - a ja lubię się przytulać.

<3

Całą rozmowę możecie przeczytać w najnowszym jesiennym Kwartalniku Laktacyjnym:

issuu.com/fundacjapromocjikarmieniapiersia/docs/kwartalnik_laktacyjny_3_2018_issuu_/60
... See MoreSee Less

View on Facebook

6 days ago

5razones

Noworodki tak mają.
Kilkumiesięczne dzidziusie też.
I roczniakom też w tym najlepiej.
Dwulatki potrafią się o to ciągle upominać: Przytulaj mamusi!
A jak czterolatek tego pilnuje: Najmocniejszego przytulacka poproszę!

Hej, my ludzie-huby tego potrzebujemy.

<3
... See MoreSee Less

View on Facebook