5razones.pl

Kwiecień 20, 2017 at 5:07 pm

Wiosny początki, czas zacząć porządki z OdgraciOla

Wiosny początki, czas zacząć porządki z OdgraciOla

Wiosna przyszła. Pora na porządki i zmiany w głowie, w sercu (a tu akurat panuje czułość i harmonia), w domu, w szafie i na blogu. W każdym z tych miejsc postanowiłam zrobić trochę miejsca na nowe. Zaczynam odważnie przekuwać swoje marzenia w plany, a te ostatnie wreszcie z rozmachem realizować.

Na blogu robię miejsce dla innych wyjątkowych i bardzo inspirujących kobiet, które są ekspertkami w swoich dziedzinach, mają fascynujące, niszowe pasje, wiedzę, doświadczenie. No prawdziwe #Szamanki!

Ta Która Wie – Ekspertki – to nowy cykl artykułów, który otwiera tekst… o porządkach właśnie autorstwa OdgraciOla.

Ola wie, jak odgracać. Jest specjalistką w okiełznywaniu przestrzeni, w przeczesywaniu szaf, regałów, kredensów, w segregowaniu, układaniu, porządkowaniu. Ma dla Was kilka rad, jak zmierzyć się z bardzo codziennymi porządkami.

Wiosna rozkwitła już na dobre. Idąc ulicą, czujesz zapach kwitnących jabłoni, słońce świeci coraz mocniej… no właśnie. A czy Ty je dobrze widzisz przez swoje okna? ; ) Masz już za sobą wiosenne porządki? Jeśli nie, mój tekst pomoże Ci do nich podejść na luzie i z przyjemnością. Choć może Ci się tak nie wydawać, sprzątanie ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie – po uporządkowaniu, zmyciu czegoś, czujemy się oczyszczone i lekkie.

Wprawdzie wspomniałam już o oknach, niemniej jednak chciałam Ci zaproponować wiosenne porządki od nieco innej strony.

Od czego rozpocząć wiosenne porządki?

Zaczniemy nietypowo, ale to właśnie w rzeczach, które wymienię poniżej, czają się największe zanieczyszczenia. A my, w ferworze codzienności i w przyzwyczajeniu do ich używania, nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, gdyż nie widać ich gołym okiem.

Telefon

Tak, tak, Twój ukochany, Twoja prawa ręka! Jak często go używasz? Codziennie!

Jak często należy go czyścić?
Również codziennie! Jeśli korzystasz z etui ochronnych, pamiętać o ich zdjęciu i systematycznym czyszczeniu oraz o regularnej wymianie.

Czy wiesz, jak zadbać o telefon?
Najpierw go wyłączamy. Przecieramy ściereczką z mikrofibry na sucho, a później lekko ściereczką. Czyścimy delikatnie całą powierzchnie telefonu, a nie tylko wyświetlacz/ekran. Zwróć szczególną uwagę na obiektyw aparatu. To samo dotyczy się etui, po jego zdjęciu sama zobaczysz co kryje się w rogach.

Dlaczego zaczynamy od telefonu?
Czy wiesz, że obecnie jest to najbardziej zanieczyszczony sprzęt w Twoim domu, a na jego powierzchni jest więcej bakterii niż na desce klozetowej? No właśnie. Zwyczajnie nie zdajemy sobie z tego sprawy.

 

Poduszka

Jak często należy ją wymieniać? Poduszki wymieniamy co 2 lata.

Jak zadbać o poduszki? Raz na pół roku pierzemy w temperaturze 60 stopni.

Dlaczego należy o nie dbać właśnie w taki sposób?
To jedna z tych rzeczy, z których korzystamy codziennie, co powoduje ich szybkie zużycie i zniekształcenie. Odpowiednia dobrana poduszka ma za zadanie podpierać nasz kręgosłup na odcinku szyjnym. Spanie na zniekształconej poduszce może powodować bóle szyi, kręgosłupa oraz głowy. To tez miejsce gdzie gromadzą się roztocza kurzu domowego, ich odchody i jajeczka, nasz własny pot i złuszczony naskórek.

 

Zmywarka i pralka

Jak często należy je czyścić?
Raz w miesiącu.

Jak zadbać o pralkę i zmywarkę?
Najtańszym i najskuteczniejszym sposobem jest uruchomienie pustej pralki lub suszarki dodając do środka 1 szklankę octu i ustawiając program na najwyższą możliwą temperaturę.

Dlaczego to takie ważne?
Chociaż są to domowe urządzenia, które ułatwiają nam utrzymanie porządku w domu i w szafie, to pamiętajmy, że one same też wymagają regularnego czyszczenia. W ich środku gromadzą się resztki jedzenia, osad, drobne śmieci czy inne zabrudzenia.

 

Pędzle do makijażu

Jak często należy o nie dbać?
Raz w tygodniu, przy założeniu, że codziennie z nich korzystasz.

Jak należy się nimi zająć?
Najszybsza metoda, po wykonaniu makijażu – spryskujemy pędzle specjalnym płynem do czyszczenia pędzli i delikatnie wycieramy je w ręcznik papierowy. Nie robimy tego zbyt mocno, aby nie zmienić kształtu naszych pędzli. Następnie pozwalamy im wyschnąć, tzn. zostawiamy rozłożone na ręczniku papierowym. Pamiętamy o tym aby nie chować ich jeszcze do szuflady lub kosmetyczki ale dać im porządnie wyschnąć. Raz w miesiącu poświęćmy im więcej uwagi myjąc je szamponem lub kosmetykiem do demakijażu. Tutaj tez zwróćmy uwagę na dwie kwestie, aby pędzle nie zmieniły kształtu i aby mogły porządnie przeschnąć zanim je schowamy.

Dlaczego to takie ważne?
Korzystając z pędzli dotykamy naszej twarzy co powoduje, że przenosimy bakterie z naszej skóry do naszych pędzli.

 

Zaskoczona? : ) Często rzucając hasło ‚Wiosenne porządki!’ mamy na myśli mycie okien albo zakładanie nowych, odświętnych firan. Łatwo przeoczyć, że zarazki kryją się w przedmiotach codziennego użytku i brak odpowiedniego zadbania o nie stanowi dla nas zagrożenie. Systematyczna pielęgnacja i naturalne przywiązywanie wagi do szczegółów sprawi, że te drobne czynności związane z czyszczeniem i sprzątaniem, będą dla nas czystą przyjemnością.

Cały artykuł do przeczytania na stronie OdgraciOla. A jeśli czujecie, że potrzebujecie profesjonalnego wsparcia w ogarnięciu i uporządkowaniu waszej domowej przestrzeni to piszcie, dzwońcie po Olę. Już ona Wam wszystko odgraci!

*******

Uff porządki to nie lada wyzwania, również pisanie o nich. Dlatego jeśli doceniasz naszą ciężką pracę, to prosimy udostępnij dalej ten tekst.

Polajkuj fanpage 5razones oraz profil na Instagramie – tam już za niedługo więcej porządkowych ciekawostek.

 

0 likes Ta Która Wie , Ta Która Wie - Ekspertki # , , , , , , , , ,
Podziel się: / / /
Szukaj na 5razones

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.