U Eleganckich

Zabawy w las

18 lutego 2019


Chodźmy w las, chodźmy w las, bo w tym lesie nie ma nas.

Bo las to najlepszy z możliwych placów zabaw, w którym można doświadczyć własnych granic, las dodaje odwagi. Opowiadała o tym Ania Andrykowska: https://5razones.pl/las-dodaje-odwagi/

Kiedy możemy, to w lesie jesteśmy. Kiedy nie możemy (bo choroba, bo smog, bo pidżama party all day long – bo i taki miewamy klimat), to ten las zapraszamy do nas.

A jak?

A zabawami w las.

Puzzle Las od Czuczu

To od jakiegoś czasu ulubione puzzle Tadeusza (do kupienia TUTAJ). Układa je pasjami, i do tego wspólnego układania lubi zapraszać innych. Ale zabawa puzzlami nie kończy się na ich ułożeniu. Ona dopiero tu się zaczyna. Bo po ułożeniu można wyszukiwać ulubione zwierzątka. Zgadywać i pokazywać, gdzie się schowały. Można też układać na nich kolekcję zwierzątek.

Leśne zwierzęta

A tą kolekcję, głównie marki Schleich chłopaki mają już całkiem pokaźną. Dzięki niej zabawa na puzzlach trwać może sobie w najlepsze. Zaczyna się od dopasowywania zwierzątek figurek do tych na obrazku, a potem wymyśla się leśne historie, które mogą spotkać leśnych przyjaciół. Scenki i dialogi, bo przecież lis może tyle opowiedzieć niedźwiadkowi. A ileż się może wydarzyć jak jelonek spotka kolegę jelonka, lub zagubionego w lesie małego dzika.

Leśnym opowieściom nie ma zwykle końca.

Schleich Mali mieszkańcy lasu do kupienia TUTAJ.
Schleich mieszkańcy lasów ameryki Północnej do kupienia TUTAJ.

Schleich mieszkańcy Europy do kupienia TUTAJ.

Wiewiórka i sarenka do kupienia TUTAJ.

Leśna ścieżka

A ileż przygód może się przydarzyć  w domu, choć jednak w lesie, na takiej leśnej ścieżce? Bo jeśli my nie możemy pójść do las, to las może swoim dobrem odwiedzić nas.

Do zbudowania takiej leśnej drogi właściwie niewiele potrzeb: garść, a może dwie liści (u nas pamiątki po jesieni), zagubione, ocalałe z jesiennych spacerów kasztany, żołędzie, szyszki, kamyki i patyki również mile widziane. Wrzucamy do pudełek, albo misek, i hop przygoda gotowa!

Dajcie w komentarzu znać, jak jeszcze las można zaprosić do domu?

Możesz polubić też